Що чекає на громади, які не мають власної стратегії розвитку?

25.12.2023

Уже зараз можемо зазначити, що відсутність стратегії може виступати певним стримуючим фактором для розвитку громади. Не може навіть мова йти про реалізацію будь-яких місцевих проєктів без наявності стратегічного документа та чіткої відповідності вказаного проєкту стратегії. Це пояснюється тим, що донори, як в особі державних структур, так і приватних національних та міжнародних донорів, перш ніж надати фінансовий ресурс для реалізації проекту громади, мають упевнитися, що це відповідає пріоритетам розвитку вказаної території, визначеним стратегічними документами. І що їхня допомога бути дійсно корисною і матиме сталий результат. Потенційних донорів цікавить як сам факт наявності такого документа, так і його зміст.

Основна перевага громад, які мають стратегію розвитку – вони знають чого хочуть досягти, які потрібні ресурси, що для цього треба робити, коли і якими силами.

Окрім конкурентних переваг, що дає громадам наявність власної стратегії розвитку, ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо засад державної регіональної політики та політики відновлення регіонів і територій” зобов”язує сільські ради в строк до 26.01.2024 забезпечити затвердження стратегій розвитку територіальних громад

Гірська громада пройшла весь шлях від ідеї розробки власної стратегії розвитку до готового для затвердження документу.

Етапи створення стратегії розвитку:

– розпорядженням Сільського голови Романа Дмитріва №115 від 05.11.2021 утворено та затверджено склад робочої групи з розробки Стратегії розвитку Гірської сільської територіальної громади;

– проведено чотири засідання робочої групи з розробки стратегії розвитку на яких обговорювались та підсумовувались результати виконання кожного з етапів розробки стратегії розвитку;

– за результатами опитування мешканців, керівників та фахівців ОМС та представників бізнес кіл Гірської громади розроблено соціально – економічний аналіз (профіль), сформульовано Місію, Бачення та Девіз Гірської громади;

– відбулось громадське обговорення проєкту документу: «Стратегія розвитку Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області до 2027 року» у формі електронних консультацій з громадськістю за допомогою електронного ресурсу веб-платформи «Єдина платформа місцевої демократії». Зауважень, чи пропозицій від громадськості не надходило.

– відбулось громадське обговорення Звіту про стратегічну екологічну оцінку Стратегії розвитку Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області до 2027 року. Зауваження та пропозиції органів державної влади та громадськості, що надійшли на адресу Гірської ради враховано в проекті Стратегії та Звіті про СЕО, або обгрунтовано неможливість їх врахування.

Презентація Стратегія розвитку