Skip to content
1

Звіт про роботу Служби у справах дітей виконавчого комітету Гірської сільської ради за ІІІ квартал 2021 року.

07.10.2021

Робота служби у справах дітей щодо захисту прав дітей здійснювалась у межах дії законодавчих актів, згідно Законів України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про охорону дитинства», «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», Сімейного кодексу України, Цивільного Кодексу України, Постанов Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 року №866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаною із захистом прав дитини», Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 № 585 «Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах», Постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі», листів та рекомендацій Служби у справах дітей та сім`ї КОДА, Мінсоцполітики, Національної соціальної сервісної служби тощо.
Протягом ІІІ кварталу 2021 року було проведено два засідання Комісії з захисту прав дитини, в ході яких було розглянуто 7 питань. Також проведено засідання Органу опіки та піклування щодо висновку про доцільність призначення опікуна.
Проведено 1 засідання Міждисциплінарної команди для підготовки Індивідуального плану соціального захисту дитини, яка знаходиться в навчально-реабілітаційному центрі, з метою організації навчання дитини в освітньому закладі за місцем проживання з асистентом вчителя.
На первинний облік Служби поставлена одна дитина з числа дітей, позбавлених батьківського піклування.
Ведеться облік багатодітних сімей в громаді та видаються посвідчення батьків та дітей з багатодітних сімей.
За підтримки Служби у справах дітей та сім`ї Київської обласної державної адміністрації 6 дітей з числа дітей з інвалідністю, дітей в складних життєвих обставинах та дітей з числа багатодітних сімей отримали безкоштовні путівки на оздоровлення та відпочинок.
На постійній основі проводяться профілактичні рейди, профілактична робота та інформування суб`єктів господарювання на території Гірської сільської ради щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років (стаття 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва, обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв і тютюнових виробів») та попередження щодо відповідальності. Також Службою у справах дітей спільно з дільничним інспектором, Муніципальною вартою були проведені рейди-виїзди. В ході проведення рейдів батькам роз’яснювалися їх права та обов’язки щодо виховання дітей, забезпечення належних умов для їхнього проживання, навчання, фізичного та морального розвитку, роз’яснювалося законодавство щодо адміністративної, кримінальної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків. Одночасно проводиться індивідуальна інформаційно-роз’яснювальна робота з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах. Зокрема, на початку вересня був проведений рейд «Урок» для виявлення дітей, які не приступили до навчання на початку навчального року.
Службою опрацьовуються спеціальні картки щодо випадків домашнього насильства, ведеться прийом громадян, надаються первинні психологічні консультації, надається інформація щодо можливості отримання переліку соціальних послуг. На постійній основі здаються звіти до служби у справах дітей та сім`ї КОДА.
Начальником ССД було відвідано 1 судове засідання в Бориспільському міськрайонному суді по заяві щодо призначення опікуна над недієздатною особою. На постійній основі надаються консультації вторинної правової допомоги в сфері сімейного права.
Протягом ІІІ кварталу 2021 року, завдяки співпраці з благодійними організаціями, малозабезпеченим родинам надавалась допомога продуктами харчування, канцтоварами, меблями. Допомогу отримали 14 сімей. В селі Ревне сектором соціального захисту організована робота благодійного складу, де малозабезпечені сім`ї з дітьми отримують натуральну допомогу на постійній основі.
Начальником служби у справах дітей взята участь в он-лайн семінарі Мінсоцполітики «Сучасні підходи до адміністрування соціального захисту на рівні територіальних громад», який проходив 29.09.-30.09.21. Спеціаліст Служби пройшла онлайн-курс «Вступ до раннього втручання» 28.07.-29.07.21.
Налагоджена робота Служби в Єдиній інформаційній аналітичній системі «Діти» згідно вимог законодавства.
Підготовлені проекти 3 інформаційних та технологічних карток для ЦНАП по послугам, що стосуються Служби.
Начальником Служби прийнята участь у підготовці проектів «Програми запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечення ґендерної рівності, протидії торгівлі людьми на території Гірської сільської ради на 2022 – 2025 роки», «Програми оздоровлення та відпочинку дітей Гірської сільської ради на 2022 – 2025 роки» та проектів рішень «Про створення Координаційної ради з питань гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми, затвердження положення про Координаційну раду, її складу», «Про затвердження форм бланків звітів опікунів (піклувальників) щодо забезпечення прав та інтересів дітей під опікою, дорослих недієздатних осіб або осіб, цивільна дієздатність яких обмежена».
Служба у справах дітей виконавчого комітету Гірської сільської ради продовжує проводити контроль за умовами проживання дітей облікових категорій, поширює інформацію про діяльність служби у справах дітей та її контактні дані серед мешканців громади з метою активізації виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та інформування про факти порушення прав дітей. Також проводиться профілактична робота із запобігання домашньому насильству стосовно дітей і за участю дітей, булінгу (цькуванню), кібербулінгу, жебрацтву.
У соцмережі Фейсбук на сторінці Служби у справах дітей виконавчого комітету Гірської сільської ради з метою проведення інформаційно – роз’яснювальної і консультативної роботи здійснювались публікації з питань:
• інформування про захист прав, свобод і законних інтересів дітей;
• соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинились у складних життєвих обставинах;
• профілактики правопорушень серед неповнолітніх;
• ознайомлення з діючим законодавством у сфері захисту прав дітей;
• новини та оголошення.
Начальник служби у справах дітей Ірина ОРЕЛ