Skip to content
215105445

Звіт про роботу Служби у справах дітей виконавчого комітету Гірської сільської ради за ІІ квартал 2021 року.

08.07.2021

Робота служби у справах дітей щодо захисту прав дітей здійснювалась у межах дії законодавчих актів, згідно Законів України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про охорону дитинства», «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», Сімейного кодексу України, Цивільного Кодексу України, Постанов Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 року №866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаною із захистом прав дитини», Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 № 585 «Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах», Постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі», Постанови Кабінету Міністрів України від 03.10.2018 № 800 «Деякі питання соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю та здоров’ю», листів та рекомендацій Служби у справах дітей та сім`ї КОДА та Мінсоцполітики, Національної соціальної сервісної служби.
В умовах карантинних обмежень, з метою удосконалення механізмів соціального захисту дітей в умовах боротьби з наслідками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, був забезпечений захист прав дітей та спеціалістом служби постійно проводився моніторинг (у тому числі дистанційний) становища дітей у сім’ях, здійснювався аналіз списків дітей для визначення сімей, в яких існує найбільший ймовірний ризик неналежного забезпечення потреб дітей та порушення їхніх прав, робота по попередженню потрапляння в складні життєві обставини, надавалась первинна психологічна допомога, натуральна допомога.
Також Служба у справах дітей нашої громади вперше брала участь у фестивалі творчості дітей з інвалідністю «Повір у себе» за підтримки Служби у справах дітей та сім`ї Київської обласної державної адміністрації. Фестиваль проходив з 24.05. по 01.06 на базі ДЗОВ «Зоряний», що в с. Карапиші, Київської області. Від нашої громади приймала участь Стрелець Юліана, учениця Гірської ЗОШ І-ІІІ ст.
В червні місяці за підтримки Служби у справах дітей та сім`ї Київської обласної державної адміністрації 5 дітей з числа дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування та з числа дітей з інвалідністю отримали безкоштовні путівки на оздоровлення та відпочинок.
З травня місяця проводяться профілактичні рейди, профілактична робота та інформування суб`єктів господарювання на території Гірської сільської ради щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років (стаття 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва, обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв і тютюнових виробів») та попередження щодо відповідальності.
Протягом квітня – червня 2021 року Службою у справах дітей спільно з інспектором ювенальної превенції, дільничним інспектором були проведені рейди-виїзди. В ході проведення рейдів батькам роз’яснювалися їх права та обов’язки щодо виховання дітей, забезпечення належних умов для їхнього проживання, навчання, фізичного та морального розвитку, роз’яснювалося законодавство щодо адміністративної, кримінальної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків. Одночасно проводиться індивідуальна інформаційно-роз’яснювальна робота з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах.
Протягом ІІ кварталу 2021 року було проведено три засідання Комісії з захисту прав дитини, в ході яких було розглянуто 10 питань.
Начальником ССД було відвідано 1 судове засідання в Бориспільському міськрайонному суді по позову щодо позбавлення батьківських прав. На постійній основі надаються консультації вторинної правової допомоги в сфері сімейного права.
Протягом ІІ кварталу 2021 року, завдяки співпраці з благодійними організаціями, малозабезпеченим родинам надавалася допомога продуктами харчування, засобами гігієни. Допомогу отримали 13 сімей.
Службою у справах дітей спільно з Управлінням гуманітарного розвитку та соціального захисту та ПОМГО «Твій Світ» 22-23.06.2021 року було проведено дводенний тренінг для працівників освіти «Форум – театр як інструмент протидії булінгу» на базі Гірської ЗОШ I-III ступенів, на якому пройшла навчання спеціаліст служби.
Начальником служби у справах дітей 01.04.2021 року взята участь в он-лайн вебінарі «Організація роботи з дітьми, які постраждали від насильства», 06.04.2021 року в он-лайн нараді, організованою Службою у справах дітей та сім`ї КОДА «Функціонування ПС та ДБСТ», 23.04.2021 он-лайн нараді «Протидія торгівлі людьми», 30.04.21 участь у онлайн нараді КОДА щорічної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні, 21.04.2021 року в он-лайн тренінгу для мережі регіональних представниць УЖК «Гендерно орієнтоване бюджетування на місцевому рівні», 27.05.2021 як спікер у тренінгу УЖК «Протидія насильству стостовно жінок та домашньому насильству та Стамбульська конвенція: міфи і факти», 06.05.2021 участь у навчально-методичному семінарі у Борисполі з ССДС КОДА, 03.06.2021 участь у міжнародній науково-практичній конференції «Захист дитини від насильства та жорстокого поводження: сучасні виклики», 10.06.2021 участь у круглому столі «Доказове значення висновку психолога (психологічного дослідження) та судово-психологічної експертизи у сімейних справах», 30.06.2021 участь у он-лайн нараді з КОДА та А. Філіпішиною (Представником Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї). 21.05.2021 спеціаліст служби прийняла участь у тренінгу «Методичне забезпечення процесу усиновлення в Україні» від Фонду Ахметова.
Начальник та спеціаліст служби у справах дітей пройшли підвищення кваліфікації за напрямком «Допит дитини: процесуальні та психологічні особливості».
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 21.04.2021 № 398 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі» начальником служби був підготовлений необхідний пакет документів та відправлений до Мінсоцполітики.
Служба у справах дітей виконавчого комітету Гірської сільської ради продовжує проводити контроль за умовами проживання дітей облікових категорій, поширює інформацію про діяльність служби у справах дітей та її контактні дані серед мешканців громади з метою активізації виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та інформування про факти порушення прав дітей. Також проводиться профілактична робота із запобігання домашньому насильству стосовно дітей і за участю дітей, булінгу (цькуванню), кібербулінгу, жебрацтву.
У соцмережі Фейсбук на сторінці Служби у справах дітей виконавчого комітету Гірської сільської ради з метою проведення інформаційно – роз’яснювальної і консультативної роботи здійснювались публікації з питань:
• інформування про захист прав, свобод і законних інтересів дітей;
• соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинились у складних життєвих обставинах;
• профілактики правопорушень серед неповнолітніх;
• ознайомлення з діючим законодавством у сфері захисту прав дітей;
• новини та оголошення.
Начальник служби у справах дітей Ірина ОРЕЛ