Skip to content
1

Звернення Романа Дмитріва з нагоди Днів пам’яті та примирення і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

08.05.2022

“Перемогли нацизм – переможемо і рашизм!
Цьогоріч 8 і 9 травня – Дні пам’яті та примирення і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – ми відзначаємо в умовах повномасштабної військової агресії росії проти нашої держави.
Друга світова війна пройшла чорним смерчем, несучи за собою смерть та горе. Крізь полум’я боїв, страждання і смерть, крізь гіркоту поразок та непоправні втрати йшли воїни-визволителі до перемоги. Україна була одним із театрів, де відбувалися найзапекліші бойові дії Другої світової. Війна прийшла на територію України у перший свій день – 1 вересня 1939 року і забрала життя понад 80 мільйонів людей.
Ми пам’ятаємо ті страшні події і схиляємось у скорботі за тими, хто загинув на фронтах, в окопах, під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи зник безвісти. Ми вшановуємо і вклоняємось перед ветеранами війни, бо усвідомлюємо, що без їхнього подвигу не було б ні сучасної Європи, ні нашої України.
Як і в 1941, в лютому 2022 року війна знову розгорнула свої безжальні жорна смерті. Ми свідки того, як історія повторюється: замість гітлерівських нацистів тепер уже ті, хто разом з нами не втомлювались говорити “ніколи знову”, жорстоко руйнують наші міста і вбивають українців.
Історія повториться і в тому, що ми переможемо рашизм – імперське “собирание русских земель” і неприйняття всього українського. Тирани і диктатори завжди терплять поразку, їх обов’язково чекає розплата і покарання.
Народ України власною кров’ю творить світову історію, героїчно виборюючи свободу – головну людську цінність і фундаментальну складову людського існування.
Сьогодні ми віддаємо найглибшу шану тим, хто в страшні роки Другої світової війни захистив Україну і весь світ від нацистської навали. Вшановуємо і пам’ятаємо тих, хто зараз жертвує своїм життям за незалежність, свободу, мир, спокій і перемогу України”.