Засідання Координаційної ради з питань гендерної рівності, запобігання та протидії  домашньому насильству, насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми.

07.07.2022

6 липня 2022 року пройшло чергове засідання Координаційної ради з питань гендерної рівності, запобігання та протидії  домашньому насильству, насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми. Відкрив засідання голова Координаційної ради, заступник сільського голови Максим Счастливий.

Начальник служби у справах дітей Ніна Яструб ознайомила присутніх про проведену інформаційно – роз’яснювальну роботу серед населення, спрямовану на підвищення громадської свідомості, рівня правової культури та поінформованості населення щодо форм, проявів, причин і наслідків домашнього насильства. Також повідомила, що на сайті Гірської сільської ради розміщена інформація, що містить телефони «гарячих ліній», посилання на телеграм-канали та інші корисні ресурси, за допомогою яких можна отримати інформацію щодо запобігання випадків домашнього насильства за ознакою статі.

За 2022 рік від працівників поліції надійшло 12 заяв про скоєння домашнього насильства.   За інформацією начальника відділу освіти Тетяни Рахімової за перше півріччя 2022 року в ЗО Гірської сільської ТГ не виявлено дітей,  які піддавалися домашньому насильству. Також в закладах освіти Гірської сільської ради проводились заходи із запровадження   принципів ненасильницької поведінки та недискримінації в освітній та виховний процес,  формування в усіх учасників освітнього процесу навичок толерантної поведінки, спілкування та взаємодії.

Відповідно до рішення від 14.02.2022 № 44 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціальної роботи Гірської сільської ради з питань соціального захисту дитини», пункту 5.5 педагогічними  колективами закладів освіти Гірської сільської ради  були проведені круглі столи, виховні години, анонімні тестування та профілактичні бесіди психологічними службами закладів освіти.

Керуюча справами Ірина Орел зауважила, що плідна співпраця з поліцейським офіцером громади дає можливість ефективно долати проблему домашнього насильства в громаді.

Вирішили постійно проводити інформаційно-просвітницьку діяльність щодо запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. Службі у справах дітей та відділу соціального захисту населення звертати особливу увагу на сім`ї, які постраждали від військових дій, сім`ї, які були вимушено переміщені та сім`ї військовослужбовців.