Skip to content
1

Заходи до 300-річчя Григорія Сковороди

02.12.2022

3 грудня відзначаємо 300-річчя Григорія Сковороди. Міністерство культури та інформаційної політики України розповідає, які заходи відбудуться в Україні до ювілею національного філософа.

  • Онлайн-марафон, 3 грудня, 12:00 – «Розмова про премудрість» від Національного музею Григорія Сковороди. Долучитися до марафону можна в зумі.
  • Виставка «Світи Григорія Сковороди» – з 3 грудня, Національний музей історії України (вул. Володимирська, 2, м.Київ). Відвідувачі дізнаються про основні життєві періоди і творчість знаного мислителя, а також зможуть побачити оригінали праць Сковороди, документів про нього, артефакти його доби.
  • «Сковорода. На межі світів» від Національного музею Тараса Шевченка спільно з ГО Міжнародний жіночий рух «За сімейні цінності» – з 2 грудня 2022 року до 12 березня 2023 року в Національному музеї Тараса Шевченка. Часи випробувань вимагають від нас самоствердження, яке супроводжується пошуком і актуалізацією моральних авторитетів. Для українців уже понад 200 років таким авторитетом є філософ Григорій Сковорода. Його ідеї настільки вросли у наш культурний код, що часто ми й не здогадуємося про їхнє авторство.
  • Банерна виставка «Дух свободи нас в нас родить. Сковорода і ми» – 7 грудня, Контрактова площа (сквер між виходом з метро на вулиці Спаській та пам’ятником Григорію Сковороді). Виставка фокусується на окремих аспектах життя і творчості філософа, а об’єднує 20 банерів проєкту тема свободи. Дизайн банерів створив каліграф та автор графічного стилю Православної церкви України Олексій Чекаль.
  • Банерна виставка «Дух свободи нас в нас родить. Сковорода і ми» відкриється також у Харкові та в селі Сковородинівка, де розташований Національний літературно-меморіальний музей філософа. У Сковородинівці банерну виставку можна подивитися з 3 грудня. У Харкові – з 4 грудня в «Ермілов Центрі».