Skip to content
15

Заборонено спалювати суху траву, залишки рослинності, сміття та побутові відходи!

09.06.2022

Через спеку і підвищення рівня пожежної небезпеки, навіть маленька іскра може призвести до масштабної пожежі. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х кілометрів на годину, а у вітряну – до 30. Висота полум’я сягає двох метрів, а при сильному вітрові з різкими змінами напрямку та швидкості, розмір таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази. Людська легковажність є основною причиною пожеж в екосистемах. Адже громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, залишаючи не загашене багаття або спалюючи відходи на присадибних ділянках.
Просимо постійно пам’ятати про правила пожежної безпеки і бути обачними. Нагадуємо також, що заборонено спалювати суху траву, залишки рослинності, сміття та побутові відходи. Спалювання листя є прямим порушенням низки норм чинного законодавства і  тягне за собою накладення адміністративних штрафів. Окрім того, шкодить здоров’ю людей та екологічному стану сіл громади.
Альтернативою спалювання листя і садових відходів є їх компостування. Це безпечно та не шкодить здоров’ю людей і довкіллю.