Заборонено спалювати суху траву, залишки рослинності, сміття та побутові відходи!

Відділ інспекції з благоустрою інформує:

Просимо постійно пам’ятати про правила пожежної безпеки і бути обачними. Нагадуємо також, що заборонено спалювати суху траву, залишки рослинності, сміття та побутові відходи. Спалювання листя є прямим порушенням низки норм чинного законодавства і тягне за собою накладення адміністративних штрафів. Окрім того, шкодить здоров’ю людей та екологічному стану сіл громади.
Альтернативою спалювання листя і садових відходів є їх компостування. Це безпечно та не шкодить здоров’ю людей і довкіллю.

Якщо ви стали свідком підпалу органічних чи побутових відходів, зробіть зауваження порушникам та вимагайте від них негайного припинення спалювання. Якщо на ваші зауваження не реагують, телефонуйте 098-313-41-46 (ГФ «Муніципальна варта»).

Наголошуємо! З 3 березня Верховна Рада України внесла зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану, так, у статті 113 “Диверсія” до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності.

В обґрунтуванні йдеться, що під час воєнного стану ці дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни.
Застерігаємо, що відтепер такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.