Skip to content
1

З Днем Незалежності України!

24.08.2022

Від душі вітаємо вас з цим великим і важливим днем. Цього року для нас він особливо важливий. Через повномасштабне вторгнення, поняття незалежності змінилось для багатьох.
Ми відстоюємо не лише цілком матеріальні, видимі речі, об’єкти і т.п., а й певну систему цінностей: власну ідентичність, мову, культуру, історичну пам’ять. Але незалежність не тільки в цьому. Незалежність – це перш за все внутрішній стан людини. Розуміння, що ти живеш в своїй країні, навколо тебе свої люди, ти з дитинства звик до своє мови і ти сам робиш вибір в будь чому і несеш за нього відповідальність.
На превеликий жаль, особливо гостро відчуття втрати «свого» переживають українці, які, тікаючи від війни, змушені виїхати за кордон: інша мова, звичаї, освіта, життя: «Все не таке, все не моє», – говорять вони.
Незалежність – це постійна боротьба сотень поколінь українців за власну землю і за власну долю, за можливість бути самим собою, за все просте і близьке кожній людині. За це воювали і воюють зараз. За це проливали і проливають кров, віддавали і віддають життя воїни-захисники Батьківщини. На вівтар незалежності України вони віддають найцінніше, щоб ми і наші діти не були рабами, щоб були вільним народом. Бо саме свобода є основою незалежності. Пам’ять про цих героїв, про їх мужність і звитягу, ми пронесемо через віки, адже їм ми завдячуємо за кожний новий світанок.
Незалежність – це коли співаєш гімн своєї Батьківщини, кожною клітинкою тіла розумієш великий зміст кожного слова, і на очах, мимоволі, виступають сльози, і тоді “розпирає з середини” від гордості за свою країну і українців, від того, наскільки ми змогли об’єднатись, щоб перемогти. Відбувся вибух громадянської самосвідомості, переоцінка того, що є Україна для кожного з нас.
Тому що неможливо силоміць нав’язати те, що не властиве з дитинства. Неможливо окупувати любов народу до своєї країни. Неможливо примусити забути свою мову. Неможливо стерти історію, яку творили вільні сини України.
Тому День Незалежності – став не лише державним святом, але й особистим святом кожного з нас. Бо тільки у самоповазі, самодостатності, нашій свободі полягає сила і незалежність держави.
Незалежність – те, що в серці. Незалежність в нас самих!
З днем народження, Україно!