З 01.09.2022 РОКУ ВВОДЯТЬ АБОНПЛАТУ НА ПОСЛУГИ З ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ

09.08.2022

Приватне підприємство «Наукове виробниче підприємство Гідроресурс» повідомляє, що до п.9 Правил надання послуг з поводження з побутовими відходами, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 10 грудня 2008 р. № 1070 Постановою КМ № 1124 від 28.10.2021 внесено зміни, відповідно до яких: Плата виконавцю за індивідуальним договором про надання послуги з поводження з побутовими відходами складається з плати за послугу та плати за абонентське обслуговування, що вносяться споживачем виконавцю щомісяця однією сумою в порядку та розмірах відповідно до умов договору.
Обов’язковість нарахування плати за абонентське обслуговування передбачена п.11 ч.1 ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Плата за абонентське обслуговування не відноситься до тарифу, який затверджується органом місцевого самоврядування і регулюється тільки договором зі споживачем.

Звертаємо увагу, що ці витрати завжди були закладені в тариф, однак після змін у законодавстві витрати на абонентське обслуговування (абонплата) виведені в окремий платіж. Абонплата включає, зокрема: відшкодування витрат, пов’язаних із здійсненням суб’єктом господарювання, який є виконавцем послуги з поводження з побутовими відходами,
абонентського обслуговування за індивідуальними договорами. Під абонентом слід розуміти споживача відповідної комунальної послуги (самостійні об’єкти нерухомого майна якого розташовані за однією поштовою адресою), з яким виконавець уклав індивідуальний договір про надання комунальних послуг.

Абонентська плата нараховується у фіксованому розмірі незалежно від того, користувалися послугою чи ні. Вартість абонентського обслуговування не може перевищувати граничного розміру, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019р. № 808. Таким чином з 01.09.2022 року додатково до чинного тарифу споживачі всіх категорії оплачують абонентське обслуговування. Відповідно до розрахунків, проведених фахівцями ПП «Наукове виробниче підприємство Гідроресурс», розмір плати за абонентське обслуговування (абонплати) для абонентів Гірської сільської ради становить – 9,48 грн.
На абонплату надається державна субсидія.

В зв’язку із змінами щодо оплати послуг з поводження з відходами внесені зміни до Публічного договору з індивідуальним споживачем про надання послуг з поводження з відходами. Нова редакція Публічного договору оприлюднена на сайті підприємства за посиланням http://www.gidro-res.com.ua/wp-content/uploads/2022/08/contract15.pdf

На сайті також розміщено примірник заяви – приєднання до Публічного договору.

Приватне підприємство «Наукове виробниче підприємство Гідроресурс»