0-02-05-a4874ff3070fe3c229fbbef9347391954be4a7b32e12aaf13e66a0d794a5c33f_38159e57

Всесвітній день боротьби з раком

03.02.2021

Щорічно 4 лютого світова громадськість відзначає Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями, який організований Міжнародним протираковим союзом. Згідно статистики лише на території Гірської сільської ради не втішний діагноз мають більше пів сотні жителів.

Онкологічні захворювання є однією з основних причин захворюваності та смертності в усьому світі. За прогнозами МОЗ України до 2020 року рівень захворюваності на злоякісні новоутворення в Україні збільшився на 15%. При цьому до 30% хворих – особи працездатного віку. Найбільш поширений серед чоловіків – рак легенів, шкіри, передміхурової залози, шлунка і колоректальний рак, а серед жінок – рак молочної залози, рак тіла матки, шийки матки та ободової кишки.

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з раком керівник Гірської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини Христина Фесенко розповідає про перші симптоми раку та закликає громаду не відкладати похід до сімейного лікаря вже при першій підозрі на можливу недугу.

«Головною і найпідступнішою особливістю ракових захворювань є їх малосимптомность і відсутність відчуття болю на ранніх стадіях розвитку хвороби. Якщо ви відчуваєте хоча б один з перерахованих симптомів — не відкладайте візит до свого лікаря!» — радить Христина Степанівна.

Симптоми ракових захворювань:

1. Підвищена температура тіла37-37,2 ° С тривалий час.
  2. Втрата ваги(без спеціальних заходів для схуднення) більше 5 кг за відносно короткий проміжок часу.
  3. Хрипота і кашель. Характерні для цього кашлю риси – тривалість і інтенсивність, а також те, що кашель проявляється в усі пори року.
  4. Біль,що не проходить в незалежності від її локалізації.
  5. Змінив травленні (безпричинні зміни роботи кишківника; зміна смаків в їжі).
  6. Зміни кількостіта якості сечовипускання (присутність крові в сечі, поява частого сечовипускання, біль і різі при сечовипусканні, утруднене сечовипускання).
  7. Проблема з ковтаннямнавіть слини, відчуття «грудки в горлі».
  8. Кров, яку людина раптово виявляє в сечі, в калі, блювотних масах, в слизу, яку людина викашлює – це серйозні симптоми.
  9. Шкіра. Якщо родимка або родима пляма стали набагато яскравішими, почали збільшуватися в розмірі, тверднуть, на шкірі з’явилися нарости, плями.
  10. Виразка в порожнині рота, що не загоюєтьсяпротягом 3-х тижнів.
  11. Подовгу не зникають гематоми(більше 3-х тижнів).

Всі перераховані симптоми, особливо якщо вони спостерігаються кількома – це привід якомога швидше пройти обстеження.

Пам’ятайте! Головною умовою успішного лікування злоякісних пухлин є їх рання діагностика!

Працівники Гірської АЗПСМ бажають усім жителям нашої громади міцного здоров’я!