Внутрішньо переміщені особи: що пропонує служба зайнятості?

06.03.2024

З 1 березня 2024 року змінився порядок призначення соціальної допомоги людям зі статусом ВПО. Уряд ухвалив рішення, яке стосується ключових інструментів підтримки внутрішньо переміщених осіб та малозабезпечених сімей.
Водночас забезпечуючи підтримку таких людей, Уряд запроваджує механізм стимулювання громадян до пошуку роботи. Так, після призначення допомоги працездатні члени родини мають обрати один зі способів сприяння своїй зайнятості:

• працевлаштуватись;
  • зареєструватись як ФОП;
  • подати заявку на участь у грантовій програмі з метою отримання коштів на створення або розвиток власного бізнесу;
  • подати заявку на отримання ваучера на навчання;
  • стати на облік у центрі зайнятості.

За допомогою служби зайнятості громадяни, які є зареєстрованими безробітними, мають можливість пройти професійне навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Столична служба зайнятості пропонує громадянам зі статусом ВПО, незалежно від віку, отримати ваучер на навчання – документ, що дає змогу безоплатно підвищити кваліфікацію або отримати нову професію за затвердженим переліком зі 124 професій і спеціальностей.
Подати заявку можна в паперовому або електронному вигляді. Після проходження навчання видається диплом про освіту державного зразка.
У рамках реалізації урядового проекту єРобота служба зайнятості супроводжує дві грантові програми, якими можуть скористатись ВПО:

• Власна справа” – розмір мікрогрантів становить від 50 до 250 тисяч гривень;
  • Грант для ветеранів – передбачає три варіанти надання грантів на суми, які не можуть перевищувати 250 тисяч гривень, 500 тисяч гривень та 1 мільйон гривень відповідно.

Впродовж трьох років підприємець повертає отриману суму коштів шляхом сплати податків та зборів, передусім за працевлаштованих працівників.
Фахівці Київського міського центру зайнятості допоможуть знайти роботу. Крім того, перебуваючи на обліку в центрі зайнятості під час воєнного стану, протягом 90 днів вони матимуть змогу отримувати допомогу по безробіттю.
Довідково

За два роки повномасштабного вторгнення, з 24 лютого 2022 року по 24 лютого 2024 року:

• послуги столичної служби зайнятості отримали майже 7,7 тис. внутрішньо переміщених осіб із 20 областей країни;
  • за сприяння служби зайнятості забезпечено роботою понад 2 тис. людей зі статусом внутрішньо переміщеної особи. Найбільше працевлаштовано у сфери торгівлі та освіти, на підприємства переробної промисловості, в заклади охорони здоров’я, в державному управлінні й обороні тощо.
  • близько 230 внутрішніх переселенців отримали ваучери на навчання;
  • пройшло профнавчання 80 внутрішньо переміщених людей, взяли участь у громадських та інших тимчасових роботах 31 ВПО.
  • Джерело