Відбудова Київщини: в Борисполі триває будівництво протирадіаційного укриття для ліцею «Патріот»

10.04.2024

На Київщині триває процес облаштування та будівництва укриттів для захисту цивільного населення та учнів освітніх закладів. Зокрема, в Борисполі на території ліцею «Патріот» будують нову споруду протирадіаційного укриття подвійного призначення, яка розрахована на одночасне перебування 500 осіб. Роботи проводять коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Наразі підрядник повністю завершив земляні та монолітні роботи з облаштування фундаменту, стін та перекриття. Тепер будівельники продовжують виконувати гідроізоляцію споруди. Паралельно проводяться внутрішні роботи — будівництво міжкімнатних стін, оздоблення приміщень тощо.

Відповідно до проєкту в укритті будуть встановлені системи вентиляції та кондиціювання повітря, водопостачання і каналізації, опалення. Окремо буде побудований індивідуальний тепловий пункт, приміщення електрощитової та фільтровентиляційне приміщення. Крім звичайних кімнат для перебування, у сховищі облаштують медкабінет, ігрове приміщення та їдальню. Будівництво виконується з урахуванням інклюзивності та доступності.

Наразі ліцей «Патріот» відвідують 970 дітей. Також на базі закладу освіти працюють гуртки й спортивні секції. Під час повітряних тривог учні використовують для укриття спеціально пристосоване приміщення, розраховане лише на 230 осіб та користуються сховищем, яке розташоване неподалік ліцею. Нове укриття дозволить організувати в ліцеї позмінне навчання в очному форматі.

КОВА