1534245772_1464520305_info_borwevik_b

Увага! Отруйний бур’ян борщівник Сосновського!

01.07.2020

Гірською сільською радою неодноразово були направлені листи на ім’я начальника служби автомобільних доріг у Київській області з проханням провести знищення небезпечного та отруйного бур’яну борщівника Сосновського, який росте біля зупинкового комплексу «Чубинське» та вздовж траси Київ – Харків – Довжанський, так як дані території перебувають на балансі служби автомобільних доріг.

Станом на 01 липня поточного року працівниками служби автомобільних доріг було здійснено знищення борщівника на вищевказаній території.

Комунальним підприємством «Горянин» було повторно проведено роботи по знищенню отруйного бур’яну на локації: перехрестя вулиць Бориспільської та Мостової. Також працівниками комунального підприємства було виявлено та знищено кущі борщівника на розі вулиць М. Грушевського та Тургенева.

Чим небезпечний борщівник Сосновського?

Борщівник є реальною загрозою здоров’ю, а часом і життю людини. Небезпеку представляє не тільки сік рослини, але і його пилок, запах та роса.

Сік борщівника, потрапляючи на шкіру, завдяки речовинам у своєму складі, підвищує її чутливість до ультрафіолетового випромінювання. І, як наслідок, протягом дуже короткого проміжку часу, можна отримати важкий сонячний опік аж до III ступеня. Спостерігалися випадки летального результату у дітей з численними опіками.

Небезпеку представляє не тільки сік борщівника, але і його роса. Навіть простий дотик до трави біля борщівника може викликати сильний опік. Такі пошкодження дуже довго заживають і можуть залишити після себе шрами і рубці.

Іноді опіки від контакту з рослиною проявляються  не відразу, а через якийсь час, тому виїжджаючи на природу, особливо з дітьми, огляньте уважно місце, де ви плануєте зупинитися, чи немає там небезпечної рослини.

Викликає важкі наслідки для організму і пилок борщівника, який здатний проникати навіть крізь одяг. Сік або пилок при попаданні в око може призвести до сліпоти. Вдихання пилку борщівника або ефірних масел здатне значно нашкодити дихальній системі і навіть привести до летального результату. Наслідками такого токсичного впливу є: розпухання гортані і задуху.

Особливо схильні до токсичної дії борщівника:

• – люди похилого віку
  • – діти
  • – люди з низьким імунітетом
  • – світлошкірі блондини
  • – алергики

Якщо контакту з отруйною рослиною уникнути не вдалось, необхідно ТЕРМІНОВО звернутись за медичною допомогою.

Якщо Ви помітили борщівник Сосновського на території Гірської сільської ради, прохання повідомити про це спеціаліста – інспектора з благоустрою Гірської сільської ради, звернувшись до сільської ради за телефоном 045-95-3-65-22.