15.12.2023

У Вишгородському районі провели третє виїзне засідання групи «Прозорість та підзвітність». Засідання відбулося за участю начальника Київської ОВА Руслана Кравченка, першого заступника голови КОДА Миколи Бойка, начальника Вишгородської РВА Олексія Данчина, голів громад та представників правоохоронних органів, народного депутата Ольги Василевської-Смаглюк.
Були розглянуті закупівлі громад Вишгородського району, щодо яких отримано сигнали від громадських організацій та мешканців, а також проблемні питання, які виникають під час відбудови.
Начальник Київської ОВА Руслан Кравченко нагадав, що доручив структурним підрозділам КОВА та районним адміністраціям надавати всі необхідні документи за запитом правоохоронних органів, навіть без ухвали суду.
«Неодноразово наголошував, що громади так само мають бути прозорими та підзвітними. Усі чутливі питання маємо закривати одразу. Інакше буде чимало припущень та звинувачень у корупції. На нараді завдяки правоохоронцям зʼясував, що посадові особи Вишгородської міськради ігнорують такі запити. Не надали інформацію щодо закупівель на облаштування одного з укриттів, а також придбання солі. Тому одразу ж на засіданні відправив посадовця міськради шукати необхідні документи», – зазначив Руслан Кравченко.
Начальник КОВА підкреслив, що прозорість та підзвітність має бути реальною, а не на папері. Руслан Кравченко також акцентував увагу району і громад на новому інструменті в системі «Прозорро» щодо обґрунтування потреб та доцільності закупівель.
Крім того, учасники наради обговорили питання щодо термінів та якості відбудови, якості проєктно-кошторисної документації, оплати підрядних робіт.
Одне з украй важливих питань – відновлення будинку у Вишгороді за адресою: вул. Грушевського, 1. Руслан Кравченко наголосив, що отримав не одну скаргу від мешканців цього будинку, який був зруйнований під час російської ракетної атаки минулого року.
«Скаржаться як на якість робіт, так і на проєктно-кошторисну документацію. До речі, звернувся до правоохоронців вивчити й це питання. Крім того, ОМС варто розпочати процес коригування проєкту, щоб виправити всі недоліки. Одразу зазначу, що замовник робіт із відновлення – не Київська ОВА. Це об’єкт Агентства з питань відновлення. Але зроблю все, щоб ми разом з Агентством знайшли можливості завершити відновлення будинку та якнайшвидше повернути людей додому», – додав він.
Виїзні наради групи «Прозорість та підзвітність» триватимуть і надалі. Вони відбудуться в усіх районах. Уже провели таку нараду в Бучанському та Бориспільському районах.