У Горі сталась надзвичайна подія та що робити при виявленні невідомих сторонніх предметів

14.09.2023

7 вересня на одній з вулиць у Горі під  хвіртку приватного домоволодіння у бляшанку підклали саморобний вибуховий пристрій. При спробі господаря прибрати бляшанку, пролунав вибух. 25-річний чоловік отримав незначні тілесні ушкодження. В ході проведення оперативно-розшукових заходів встановили, що до вчинення вказаного правопорушення причетний 26-річний мешканець столиці. Підозрюваний за допомогою радіоелектронного пульта здетонував саморобний вибуховий пристрій. Правоохоронці затримали правопорушника, повідомили про підозру за ч.4 ст. 296 ККУ та помістили до ізолятора тимчасового тримання. Йому загрожує до 7 років позбавлення волі.

Нагадуємо, як діяти при виявленні невідомих сторонніх предметів

ЗАБОРОНЕНО:

• наближатися до виявленого предмета;
  • пересувати його або брати в руки;
  • кидати, ударяти по ньому;
  • розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет, приносити предмет додому, у навчальне приміщення, інші багатолюдні місця.

НЕОБХІДНО:

• негайно (з безпечного місця) повідомити чергові служби ДСНС (101), поліцію (тел. 102);
  • не підходити до предмета, не торкатися і не пересувати його, не допускати до знахідки інших людей;
  • припинити усі види робіт у районі виявлення невідомого предмета;
  • дочекатися прибуття фахівців, вказати місце знахідки та повідомити час її виявлення.

Пам’ятайте також, що на перший погляд безпечний предмет (бляшанки, коробки, сміття, іграшки, гаманці, сумки, згортки, пакети) може бути замаскований у вкрай небезпечний пристрій.

Бережіть себе і не втрачайте пильність!