new-39608-e1546378170913

На території Гірської громади планується організація пункту стерилізації тварин

16.02.2021

«Програму врегулювання чисельності безпритульних тварин на території Гірської сільської ради на 2021-2025 роки» затверджено у грудні 2020 року. Найближчим часом Управлінням житлово-комунального господарства та капітального будівництва Гірської сільської ради планується оголошення тендерної закупівлі послуги з вакцинації та стерилізації тварин.

Проблема незчисленної кількості безпритульних тварин в Україні в цілому не нова для нашої громади. Собаки збираються в зграї та бігають вулицями населених пунктів Гірської ОТГ, лякаючи перехожих. Не менша кількість і бродячих котів. Тому в найближчі строки планується оголошення тендеру на стерилізацію безпритульних тварин. Програма передбачає 120 тис грн на рік на їх стерилізацію та лікування.

12 лютого відбулася зустріч керівництва сільради, старост населених пунктів Гірської громади, депутатів сільради, працівників місцевого управління ЖКГ та капітального будівництва із депутатом Бориспільської районної ради Альоною Скіченко та активістами, які турбуються про долю безпритульних тварин на території Гірської громади. Метою такої зустрічі було обговорення планів та перспективи врегулювання чисельності безпритульних тварин на території Гірської сільської ради.

«Ми маємо чітко усвідомлювати, що завтра у Борисполі тварин нашої ОТГ можуть відмовитись стерилізувати. Тому вважаю за потрібне організувати окремий пункт стерилізації та утримання тварин Гірської громади. Для цього є відповідні території в межами села, але у віддаленості від житлових будинків. Впродовж року ми маємо організувати всі необхідні умови для догляду та контролю за безпритульними тваринами» — зазначив під час зустрічі із активістами голова Гірської сільської ради Роман Дмитрів, додавши, що сусідні громади готові до співпраці в цьому напрямку.

Вже є попередня домовленість із керівництвом Мартусівської колонії про співпрацю, відтак на базі колонії є можливість розмістити пункт стерилізації тварин. Тут їх будуть стерилізувати, за потреби підліковувати та чіпуватимуть. Після чого повертатимуть на вулицю, або віддаватимуть бажаючим сім’ям.

В будь-якому разі чисельність безпритульних чотирилапих контролюватиметься вже на рівні органів місцевого самоврядування, а небайдужі мешканці громади зможуть допомагати у цій відповідальній справі.