ЦНАП Гірської сільської ради інформує: важливою процедурою, яку повинні виконати батьки після народження дитини, є реєстрація її місця проживання

15.09.2022

Так, згідно ч. 2 ст. 5 Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні», батьки або інші законні представники зобов’язані задекларувати або зареєструвати місце проживання (перебування) новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.
Для отримання даної послуги потрібно подати наступні документи:
Заява про реєстрацію місця проживання дитини;
Свідоцтво про народження, (ідентифікаційний код за наявності);
Письмова згода другого з батьків (узгоджувача) при реєстрації батьків за різними адресами;
Паспорт та ідентифікаційний код заявника та узгоджувача;
Квитанція про сплату адміністративного збору.
Подати заяву на отримання послуги заявник можна особисто або через законного представника.
Умови і випадки надання послуги.
Реєстрація місця проживання дитини до 14 років:
Реєстрація може бути здійснена виключно за місцем реєстрації одного з батьків. При цьому згода власника житла на реєстрацію дитини не потрібна.
У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами, місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).
– Реєстрація здійснюється в день подання особою або її представником документів до органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг).
– Реєстрація місця проживання дітей, які є іноземцями чи особами без громадянства, здійснюється за умови внесення даних про дітей до посвідки на постійне або тимчасове проживання їх батьків та копії свідоцтва про народження.
При поданні заяви представником особи, крім зазначених документів, додатково подається документ, що посвідчує особу представника та документ, що підтверджує повноваження особи як представника.
Реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.
У разі перебування житла в іпотеці, довірчій власності як способу забезпечення виконання зобов’язань додатково подається письмова згода відповідного іпотекодержателя або довірчого власника.
Поширені питання:
 Хто повинен подавати документи для реєстрацій місця проживання дитини?
– Щодо дитини віком до 14 років – це здійснює один із її батьків за згодою іншого з батьків дитини.
– Дитина віком від 14 до 18 років самостійно декларує місце свого проживання за місцем проживання її батьків чи одного з них без надання згоди такими особами.
– Якщо ж дитина такого віку має намір задекларувати своє місце проживання за адресою іншого житла, ніж зареєстроване або задеклароване місце проживання її батьків, необхідна згода батьків чи одного з них, крім випадку декларування проживання в гуртожитку здобувачем освіти.
Чи завжди треба згода іншого з батьків для реєстрації місця проживання дитини?
Ні. Якщо місце проживання батьків дитини зареєстровано/задекларовано за однією адресою, згода іншого з батьків не надається.
Чи є якась плата за декларування місця проживання або зняття із задекларованого місця проживання?
Якщо особа звернулась впродовж визначеного терміну (протягом трьох місяців з дня державної реєстрації народження дитини) – адміністративний збір у 2022 році становитиме 37,22 грн.
Якщо терміни порушено – 62,03 грн.
– Розмір адміністративного збору залежить від розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року.
– За декларування місця проживання/реєстрацію місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір справляється лише за одну адміністративну послугу (декларування місця проживання/реєстрація місця проживання).
За додатковою інформацією звертайтеся до відділу “ЦНАП” виконавчого комітету Гірської сільської ради
за тел. 0800-300-157.