0-02-05-fb09cc054bd04a411863fe54262343dbe266b73e38d87272de5b7a66b97a041c_1c6da0daa8f358

То хто ж будує школу в Горі?

04.06.2020

То хто ж будує школу в Горі?На позачерговій сесії, яка відбулась 29 травня, один з присутніх представників громади поставив запитання, чому радою не виділяються додаткові кошти на будівництво школи?

Для декого з депутатів будівництво школи – це інструмент передвиборчої агітації, у частини мешканців нашої громади дійсно може скластись враження, що саме вони будують школу, щодня викладаючи фото будівництва.

Важливо усвідомити, що якісний та надійний процес будівництва відбувається лише тоді, коли в нього не втручається політика. В іншому випадку будівництво може захлинутись в тій інформації, яка не відповідає дійсності.

На позачерговій сесії сільським головою були надані документи, які підтверджують, що всі присутні депутати на сесії завжди підтримували всі рішення, пов’язані з проектуванням та будівництвом нової школи, також варто зауважити,  що для прийняття будь-якого рішення необхідно мінімум 12 голосів, а не 2 чи 3 голоси.

Для отримання об’єктивної інформації щодо термінів та фінансування будівництва школи Гірська сільська рада надіслала листа на ім’я в.о. начальника УКБ Сергія Лещенка, так як саме вони є замовником будівництва нашої школи, та отримала наступну відповідь.

У 2019 році на будівництво школи було використано 9 882 771, 15 грн.

На 2020 рік, відповідно до проектно-кошторисної документації та технології використання робіт, роботи розплановані на весь бюджетний рік, від 01 січня до 31 грудня, на їх виконання потрібно 58 000 547,82 грн. Зазначена сума вже виділена із районного та сільського бюджетів. Роботи виконуються згідно графіка фінансування та виконання робіт, погодженого з Замовником та генеральним підрядником.

Станом на 22 травня 2020року генпідрядником було виконано робіт на суму 16 856 244,64 грн, відповідно до кінця року необхідно освоїти ще 41 144 303,18 грн.

Простіше кажучи, будівництво відбувається згідно графіка, на даний момент більша частина коштів ще не освоєна, відповідно до технологічних норм пришвидшення термінів будівництва може призвести до значних порушень техніки безпеки на будівельному майданчику та в подальшому знизить якість експлуатації будівлі.

Голова правління ПрАТ «БКБМ» Ігор Шалімов зазначив, що скоротити терміни будівництва можливо було лише за умови 100% фінансування на момент підписання угоди та розробки графіка будівництва.

Станом на 04 червня 2020р. жодних звернень від УКБ щодо дофінансування будівництва на 2020р. не надходило.

То хто ж будує школу в Горі?Також міф про те, що школа могла б бути здана в експлуатацію в кінці 2020 року, спростований Паспортом об’єкту, який розміщений біля входу на будівництво (термін закінчення будівництва IV квартал 2021 року) та підписаною угодою, де чітко вказано терміни здачі об’єкту.

Вже почалась передвиборча гонитва, розуміючи, що школа – це святе і найбажаніше для всіх мешканців нашої громади, спритні кандидати використовують її по повній. Але ж не потрібно втрачати здоровий глузд. Сьогодні ми маємо садочок, який не готовий приймати дітей, хоча наш бюждет має можливість виділити кошти на капітальний ремонт та забезпечити комфортні та безпечні умови для дошкільнят.

Сільський голова Роман Дмитрів дякує депутатам за підтримку всіх рішень щодо будівництва школи та звертається з проханням довиділити кошти на капітальний ремонт садочка у розмірі 4,5 млн грн.

У підсумку хочеться нагади усім сторонам політичних баталій напередодні виборів про відповідальність не лише перед совістю чи громадою нашого села, а першочергово перед нашими дітьми!

Школа будується. Кошти на роботи наявні. Не треба маніпулювати думкою односельчан, беручи на себе аж занадто багато повноважень.

Звертаємо вашу увагу на прикріплені листи голосування та рішення ради.

Лист УКБ

Рішення №1018 від 17.04.2018р

Рішення №1296 від 18.04.2019р

Пояснювальна записка  Рішення № 1666 від 30.12.19р.