92217766_2558525094363877_6663320792543002624_n

Свята і будні журналу «Світанок»

Дорогі горяни! А чи знали ви, що в Гірській школі є власне друковане видання?

Так! Дійсно! Це журнал! Ні в якому випадку «не газета», так завжди говорить редактор. Спочатку журнал був названий «Парта», а з 2019 – 2020 н. р. року журнал отримав назву – «Світанок».

В журналі ви знайдете багато цікавого, не шаблонного, живого. Розповіді вчителів та учнів, запрошених гостей. У журналі багато історій, подорожей, мрій, досягнень та цілей. Там про творчість та про точну науку.

Редактор журналу – Нагорська Лариса Анатоліївна.

Вчитель української мови та літератури. Вона любить те, що робить. Любить дітей, любить навчати та навчатися. Щиро любить рідну українську мову! Надзвичайно красива та активна жінка, яка знаходить час на все! Завжди дасть корисну пораду та підтримає у починаннях.

Свята і будні журналу «Світанок»

Свята і будні журналу «Світанок»    Ідея мати у школі друковане слово визрівала давно, але втілилась у життя лише після випуску зі школи основного складу шкільного драматичного гуртка «Мандрівники», керівником якого я була 4 роки.

Викладаючи українську мову та літературу у старших класах та перевіряючи шкільні твори, мала можливість добирати потенційних дописувачів майбутнього журналу. Декому з учнів пропонувала писати статті на конкретні теми. Писала сама про цікаві позакласні заходи моїх колег, про свої пригоди чи поїздки. Дізнавшись від класних керівників, хто з дітей має славетні родоводи, батьків, які можуть стати хорошим прикладом для наших учнів, просила дітей написати чи взяти інтерв’ю. Саме так я познайомилася з цікавою людиною, професійним журналістом, мамою кращої учениці школи, представницею славетного роду Тараса Шевченка – Раїсою Олександрівною Шевченко.

Перші випуски журналу («не газети» – завжди виправляла я колег, щоб надати статусу тим потугам, які робили перші дописувачі), містили розповіді про вчителів нашої школи, описи часопроводження учнів, особливості навчання і поетичні та прозові твори обдарованих дітей: вірші, казки, оповідання.

Мою ініціативу підтримували колеги: хвалили, дивувалися, оцінювали, давали поради, підказували теми статей.

Щиро дякую заступнику директора з виховної роботи Оксані Миколаївні Кияшко, яка запропонувала мою ініціативу «узаконити»: керувати шкільним гуртком «Юний журналіст». І ось уже 3 роки наша школа має журнал «Парта», який у цьому році змінив назву на «Світанок».

Свята і будні журналу «Світанок» Розповім про двох чарівних дівчат, моїх помічниць і натхненниць. Цьогорічну випускницю Меланію Скринську знають всі жителі села. Але, можливо, не всі усвідомлюють наскільки це талановита юнка. Вона малює олівцями, фарбами, зокрема гуашшю, аквареллю, акрилом, створюючи різноманітні картини, також працює в стилі петриківського розпису.

Меланія пише наукові роботи, бере участь у Малій академії наук, захищає честь школи на численних предметних олімпіадах. Вона не лише гарно вчиться, а й бере участь в концертах шкільної самодіяльності, є вихованкою гуртків судномоделювання та карате.

В останніх випусках журналу спробувала себе  у ролі письменниці, яка пише філософсько-психологічні етюди.

Ще одна диво-дівчинка –  десятикласниця Тетянка Кияшко, яка є президентом органів учнівського самоврядування «Шкільний дім». Вона є справжнім лідером школи: бере участь у всіх позашкільних заходах, є переможцем багатьох предметних олімпіад та конкурсів, є учасницею вокальних ансамблів.Свята і будні журналу «Світанок»

Тетяна займає посади: лідера Обласної ради дітей Київщини, яка влаштовує соціальні та патріотичні відеомарафони, організовує проєкти, тренінги, лекції; голови Лідерів районної дитячої ради, яка організовує щорічні благодійні акції, виставки, творчі конкурси, удосконалює роботу всіх комітетів районної учнівської організації.

За плечима Тетянки онлайн-курси журналістики. Її статті досконалі, грамотні, цікаві. Вона щедро ділиться своїми знаннями і вподобаннями. А ще дівчина вихована, відповідальна, ініціативна , знаюча і в той же час ніжна, тиха і скромна. Поєднання таких рис є унікальним.

А ще Таня має поетичний талант – пише чудові, щирі і дуже романтичні поезії.

Мені таланить на людей! Я безмежно вдячна справжнім красуням за можливість спілкуватися з ними, і я впевнена, що таку ж насолоду отримують читачі нашого журналу.

Сучасна тенденція до вивчення своїх коренів та історії свого роду і народу підштовхнула нас, вихованців гуртка «Юний журналіст», присвятити випуск 8 минулому, сучасному і майбутньому нашої школи. Сподіваємося, що матеріали журналу стануть частинкою грандіозної спільної справи – дослідження історії села Гора, керівником якого є працівник сільської ради Світлана Олександрівна Давидок.

Тож запрошуємо шановних читачів ознайомитися з колективним продуктом творчості дорослих і дітей – новим випуском журналу «Світанок»!

Нагорська Л.А.