Skip to content
1

Субсидія та пільга: що спільного та в чому різниця?

20.10.2023

Житлова субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово- комунальних послуг та пільга на оплату житлово-комунальних послуг – це два різних види виплат.
Житлова субсидія – це допомога від держави тим родинам, доходи яких не дозволять їм самотужки сплатити в повному обсязі кошти за спожиті житлово-комунальні послуги. Тобто, це допомога, яка залежить виключно від майнового та матеріального стану домогосподарства: маєш низький дохід – можеш отримувати житлову субсидію.
Умови призначення житлових субсидій та порядок їх надання визначено в Положенні про порядок призначення житлових субсидій, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848.
Відповідно до пункту 1 Положення даного положення, житлова субсидія надається на такі послуги:
☑управління багатоквартирним будинком;
☑постачання та розподілу природного газу;
☑ постачання та розподілу електричної енергії,
☑постачання теплової енергії;
☑постачання гарячої води;
☑централізоване водопостачання;
☑централізоване водовідведення;
☑поводження з побутовими відходами;
☑витрати на оплату абонентського обслуговування за комунальними послугами;
☑ витрати на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (за умови використання в житловому приміщенні пічного опалення).
Пільга – встановлена законодавством перевага, що надається визначеним категоріям осіб. Наприклад, це ветерани війни, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників та Захисниць України, постраждалі від аварії на Чорнобильській АЕС, діти війни, багатодітні сім’ї та ін.
При цьому пільга на оплату житлово-комунальних послуг (залежно від категорії отримувачів) може надаватися як без урахування доходів, так і з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
Механізм реалізації права на отримання пільг з оплати житлово-комунальних послуг визначається Порядком надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373.
Важливо!
За наявності одночасно права на субсидію і на пільгу надається один з видів допомоги!