Стихійна торгівля потенційно небезпечна для споживачів!

19.03.2024

Громадяни не замислюються над тим, наскільки можуть нашкодити власному здоров’ю, вживаючи харчові продукти придбані на стихійних ринках.

Стихійна торгівля – це торгівля фізичними особами без відповідних дозвільних документів про якість та безпеку реалізованих ними товарів і у невстановлених місцях: з рук, з землі, без дозволу на розміщення об’єкту торгівлі та без експертного висновку установленої форми про проведену ветсанекспертизу продукції.

Таким чином, стихійна торгівля – це адміністративне правопорушення за ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення (торгівля з рук у не встановлених місцях) та ст. 164 КУпАП (порушення порядку провадження господарської діяльності).

Які саме продукти зі стихійного ринку є найнебезпечнішими для здоров’я? Це м’ясо, риба, молоко та молочні продукти. Купуючи м’ясо чи рибу в місцях стихійної торгівлі треба пам’ятати, що це продукти невідомого походження, які можуть викликати харчові отруєння та токсикоінфекції, в т.ч. ботулізм; загрозу можуть нести як продукти, так і їх продавці, бо вам невідомо про стан їх здоров’я.

Вживання молочної продукції невідомого походження (відсутні дані про стан здоров’я корови та результати лабораторних досліджень продуктів) придбаної у громадян, які не пройшли медогляд та не мають допуску до роботи з харчовими продуктами — прямий шлях до інфекційних захворювань.

Покупець, купуючи їжу на вулиці, бере відповідальність на себе та повинен усвідомлювати усі ризики для свого здоров’я.

Утримайтесь від придбання продуктів у місцях стихійної торгівлі. Бережіть ваше здоров’я та здоров’я ваших близьких!