Skip to content
gerbb

Стосовно вимоги депутата О.Карасевича про негайне надання інформації

06.02.2020

30 січня 2020 року до Гірської сільської ради звернувся депутат О.Карасавич з усним та у подальшому письмовим зверненням про надання можливості ознайомитись із затвердженою рішенням Гірської сільської ради № 1681-85-VII проектно – кошторисною документацією на будівництво пожежного поста. Депутат, посилаючись на ст.14 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», вимагав невідкладно надати йому запитувані документи, оскільки, з його слів, він має право на невідкладний прийом як депутат місцевої ради.

Вважаємо за необхідне пояснити, що ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» (далі – Закон) розмежовує поняття прав депутата на депутатське звернення та на невідкладний прийом. Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону депутат місцевої ради на території відповідної ради має право на невідкладний прийом посадовими особами органів місцевого самоврядування. Відповідно до ч.2 ст.14 Закону посадові особи органів місцевого самоврядування на звернення депутата надають йому інформацію. Порядок розгляду звернення депутата місцевої ради передбачений ст.13 Закону, якою визначається ( ч. 2), що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи зобов’язані у 10-ти денний строк розглянути порушене ним питання та надати йому відповідь.

Про невідкладність розгляду звернення та надання інформації в Законі не йдеться. Саме тому на невідкладному прийомі, яким скористався депутат О.Карасевич, Гірський сільський голова та працівники сільської ради пояснили йому, що його депутатське звернення буде розглянуте у встановлені Законом строки. Підтвердження про розмежування понять прав депутата на депутатське звернення та невідкладний прийом також містяться у ч.2 ст. 11 Закону. Проте, депутат О.Карасевич, всупереч встановленим нормам, вимагав негайно надати інформацію, принижуючи працівників сільської ради, підвищуючи голос та не підбираючи слів, чим порушив основні права посадових осіб місцевого самоврядування на повагу особистої гідності, справедливе та шанобливе ставлення до себе (ст.9 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування») та правила депутатської етики, яких повинен дотримуватись відповідно до ст.8 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад».

Сьогодні відбулась презентація проекту будівництва пожежного посту, де всі охочі могли з ним ознайомились. На презентацію був запрошений керівник проектної організації, який відповів на поставлені йому питання.

Гірська сільська рада наголошує, що з бюджету села Гора не виділялись кошти на будівництво пожежного поста, тому інформація про виділення 12,5 млн. грн. на таке будівництво не відповідає дійсності. На роботи по проектуванню було виділено 400тис.грн., з який було перераховано лише передоплату в розмірі 30%.