Спалювання листя чи сміття – ЗАБОРОНЕНО!

06.10.2021

Спалювання листя є прямим порушенням низки норм чинного законодавства, що тягне за собою накладення адміністративних штрафів. Окрім того, шкодить здоров’ю людей та екологічному стану сіл громади.
17 березня 2021 року вступив в силу новий закон України про посилення відповідальності за спалювання сухої трави, поживних залишків, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах та поза їх межами, а саме були внесені зміни в ст. 77 та 77/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Тепер такі правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу:
• на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн)
• на посадових осіб − від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн).
За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за статтею 152 КУпАП штраф:
• для громадян від 340 грн до 1360 грн;
• для посадових осіб від 850 грн до 1700 грн.
Нагадуємо, альтернативою спалювання листя є його компостування. Це безпечно та не шкодить здоров’ю людей і довкіллю.
Куди звертатися, якщо палять листя:
– Пожежним (101).
– В поліцію (102)
– В ГФ «Муніципальна варта» (098-313-41-46)
Будьте свідомі! Захистіть себе і довкілля!