Skip to content
1

Сьогодні Україна відзначає День Соборності України

22.01.2022

В Україні День Соборності офіційно відзначають з 1999 року. Свято встановили в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99. З 30 грудня 2011 року, указом Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні скасували і натомість встановили «День Соборності та Свободи України». Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято відновили.

 

22 січня  – знакова дата для України і українців. В різні роки у цей день відбувалися доленосні для нашого народу події.

22 січня 1918 року був  підписаний IV Універсал Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголосили суверенною і незалежною державою. Документом сповіщалося, що «однині УНР стає самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу»

Через рік 22 січня 1919 року у Києві на Софійській площі проголосили про  Акт Злуки (об’єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об’єднання УНР і ЗУНР в єдину Велику Україну.

В пам’ять про Акт Злуки 21 січня 1990 року  люди вишикувалися «живим ланцюгом» від Києва до Львова та Івано-Франківська. За різними оцінками, участь у такій акції взяли до трьох мільйонів людей.

День 22 січня 2014 року  став точкою неповернення. Під час подій Революції Гідності на Майдані у Києві були убиті Герої Небесної сотні Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Невідомими викрадачами  в цей же день, був замордований львів’янин Юрій Вербицький. Смертельного поранення зазнав мешканець Турки Роман Сеник.

 

У листопаді 2014 року українці Юрій Вербицький, Сергій Нігоян та Роман Сеник — посмертно нагороджені званням Героя України, а громадянин Білорусі Михайло Жизневський — відзначений Орденом Героїв Небесної Сотні.

 

День Соборності — це нагадування для всіх українців про те, що сила нашої держави — в єдності українських земель, а сила народу в єдності людей.

Сьогодні Україна відзначає День Соборності України Сьогодні Україна відзначає День Соборності України Сьогодні Україна відзначає День Соборності України Сьогодні Україна відзначає День Соборності України Сьогодні Україна відзначає День Соборності України Сьогодні Україна відзначає День Соборності України Сьогодні Україна відзначає День Соборності України Сьогодні Україна відзначає День Соборності України Сьогодні Україна відзначає День Соборності України Сьогодні Україна відзначає День Соборності України Сьогодні Україна відзначає День Соборності УкраїниСьогодні Україна відзначає День Соборності України