Skip to content
unnamed

Сьогодні своє професійне свято відзначають стоматологи

09.02.2021

9 лютого в усьому світі відзначається Міжнародний День стоматолога. Незважаючи на те, що стоматологія є однією з найдавніших галузей медицини, день стоматолога є порівняно молодим професійним святом.

Свято відзначається в день шанування католицькою церквою християнської мучениці святий Аполлонії Олександрійської, яка, незважаючи на тортури, відмовилася відректися від християнства. 9 лютого 249 року їй пригрозили стратою на вже розпаленому багатті, якщо вона не виконає вимоги мучителів. Вона сама з розбігу стрибнула в вогонь і згоріла заживо. Атрибутами святої Аполлонії, відповідно до характеру її мук, стали зуби або щипці.

На початку XVIII століття П’єр Фошар заснував сучасну наукову стоматологю, як науку і професію. В Європі Міжнародний День стоматолога відзначають тільки кілька років, але з кожним роком він набуває все більшої популярності.

За даними Всесвітньої федерації стоматологів, карієс і хвороби ротової порожнини є найпоширенішими захворюваннями у всьому світі. Особливу увагу і настороженість викликає хронічне захворювання карієсом.
Не випадково у всьому світі встановлені і дедалі більше виникають пам’ятні та святкові дні, призвані звернути увагу на здоров’я зубів і ротової порожнини. Бережіть свої зуби та завжди посміхайтеся!