Skip to content
new56

Щодо весняної диспансеризації великої рогатої худоби, що утримуються в приватному секторі

26.03.2024

З метою охорони здоров’я тварин і людей та забезпечення виробництва якісної та безпечної продукції спеціалісти Бориспільської районної державної лікарні ветеринарної медицини протягом березня-квітня 2024 року будуть проводити весняну диспансеризацію великої рогатої худоби, яка утримується в приватних секторах.

 

Диспансеризація – це комплекс планових діагностичних, лікувально-профілактичних і санітарно-гігієнічних заходів, спрямованих на раннє виявлення ознак захворювань тварин, профілактику та лікування хвороб. Це один із видів обстеження стану здоров’я тварин. Таким чином, виявляють захворювання на ранній стадії.

 

Потрібно завжди пам’ятати, що захворювання, виявлені на ранніх стадіях, у більшості випадків виліковні. Навіть, якщо тварина на вигляд здорова, перевіряти її все одно необхідно.

 

Основою заходу є діагностичні дослідження тварин на туберкульоз, лейкоз, бруцельоз, на субклінічні мастити, також щеплення проти сибірки.

На жаль, не всі власники великої рогатої худоби з розумінням ставляться до цього заходу, зокрема приховують новонароджених бичків і теличок.

 

Всі тварини, які утримуються в господарствах різних форм власності і від яких отримується продукція, повинні бути ідентифіковані. Це стосується і приватного сектора.

 

Звертаємося до всіх власників тварин із проханням відповідально поставитися до проведення фахівцями ветеринарної медицини вищезазначених заходів. Тільки тоді ви будете мати гарантії того, що ваша тварина здорова, а продукція від неї – якісна і безпечна.

 

Вирощування та утримання здорових тварин – запорука вашого здоров’я та здоров’я ваших родин!