Skip to content
1

Що робити, якщо опинився під завалом будинку

11.07.2022

Якщо стався обвал, то дотримуйтесь наступних порад:

  1. Кличте на допомогу, якщо вас хтось почув і відгукнувся – повідомте, що саме сталося і де ви перебуваєте.
  2. Чекайте рятувальників, якщо вам вдалося повідомити про аварію та загрозу вашому життю.
  3. Якщо ж ніхто не відгукнувся, спробуйте акуратно звільнити руки і ноги.
  4. Потім розгляньте, якими предметами вас завалило. Якщо вони невеликі і не важкі, можна постаратися дуже акуратно почати розбирати завал. Дуже важливо не зачепити ті конструкції, на яких все тримається. Можна зміцнити “стелю”, що утворилася, уламками – меблів і т.д.
  5. Якщо незрозуміло, чим вас завалило або дуже важкі предмети, то продовжуйте кликати на допомогу. У перервах – продовжуючи розбирати завал.
  6. Коли вдалося звільнитися, насамперед огляньте себе. Якщо отримали травми – постарайтеся надати допомогу, зупинити кров. Якщо ваша аптечка не поруч або немає можливості до неї дотягнутися, можна спробувати відірвати шматок одягу і зробити пов’язку. Коли зламана рука чи нога, її потрібно зафіксувати – якщо поруч оболонка меблів тощо, використовуйте її як шину.
  7. Якщо вибратися не виходить, а мобільний телефон далеко від вас, стукайте по батареях, кличте на допомогу.

 

Поки ви чекаєте на рятувальників, важливо постаратися уникнути переохолодження: подумайте, що можна підстелити під себе на підлогу. Лягайте на бік, підкладіть під себе руку (руки міняйте, по черзі підколюючи то одну, то іншу, якщо немає травм, звичайно). Коліна підтягніть до грудей і чекайте на допомогу. Головне – пам’ятайте, що вас обов’язково шукатимуть!