Шановна громадо та безпосередньо жителі масиву «Лісовий» села Ревне

12.09.2023

Повідомляємо, що до виконавчого комітету Гірської сільської ради надходять звернення громадян щодо переведення приватних садових будинків у житлові будинки. Відповідно  до Постанови КМУ від 29.04.2015 № 321 «Про затвердження Порядку переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки» та законів України, переведення будинків з садових у житлові, можливе за умови відповідності Державним будівельним нормам та іншим нормативно-правовим актам. Відповідно містобудівної документації:  «Генеральний план с.Ревне Ревненської сільської ради Бориспільського району Київської області» затвердженої рішенням Ревненської сільської ради Бориспільського району Київської області від 14.11.2017 № 275-22-08 та «План зонування територій села Ревне Бориспільського району Київської області» затвердженої рішенням Ревненської сільської ради Бориспільського району Київської області від 14.11.2017 № 274-22-08, територія розташування масиву «Лісовий» в селі Ревне потрапляє в санітарно-захисну зону радіусом 1000м від об’єкту державної власності: «Мулові поля №2», користувачем якого є ПрАТ «АК “Київводоканал», та територія даного об’єкта є суміжною з межею села Ревне. Згідно затвердженої містобудівної документації та Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів (затверджено Наказом  Міністерства  охорони здоров’я України від 19.06.1996 № 173), розміщення житлових будинків на даній території не допускається. Відповідно даний факт не дозволяє виконавчому комітету прийняти правомірне рішення про переведення будинків з садових в житлові.

Разом з тим, для вирішення даного питання Гірською сільською радою прийнято рішення від 01.07.2022 № 1202-34-VIII «Про розроблення комплексного плану просторового розвитку території Гірської територіальної громади Бориспільського району Київської області» та рішенням ради від 23.03.2023 № 1410-46-VIII «Про затвердження Завдання на розроблення комплексного плану просторового розвитку території Гірської територіальної громади Бориспільського району Київської області» розробнику поставлено завдання щодо максимального зменшення вище зазначеної санітарної зони. Після затвердження даної містобудівної документації з зменшеною санітарною зоною, виконавчий комітет Гірської сільської ради матиме правові підстави щодо прийняття рішень про переведення садових будинків збудованих на масиві «Лісовий» у житлові будинки.