Skip to content
1

Руслан Кравченко: Перевірили в Ірпені та Горенці хід відбудови багатоповерхівок, які відновлює МОМ

06.03.2024

Начальник Київської ОВА Руслан Кравченко разом з Віце-прем’єр-міністром України – Міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Іриною Верещук та представниками МОМ проінспектували відбудову 5-ти багатоквартирних будинків у Ірпені та селі Горенка Гостомельської громади. 

Ці об’єкти допомагає відновити Міжнародна організація з міграції.

В Ірпені будинки по вул.Северинівська, 160-2 та вул. Северинівська, 162-1 капітально відремонтують. Ще один  – по вул. Гостомельське шосе, 12 побудують з нуля.

«Співпраця з МОМ щодо відбудови цих будинків була розпочата ще торік. Для активізації робіт декілька тижнів тому Київська ОВА підписала Меморандум з представниками цієї організації. Сьогодні поспілкувалися з мешканцями будинків, щоб вони мали чітке розуміння щодо долі своїх осель. Отримали вичерпну інформацію від МОМ», – розповів начальник КОВА Руслан Кравченко

Наразі вже проведені всі необхідні підготовчі роботи.

На першій локації по вул.Северинівська, 160-2 роботи з відбудови вже розпочаті. До кінця червня заплановано завершити першу чергу – фасад та покрівлю. Далі розпочнуться ремонтні роботи в квартирах.

На багатоповерхівках, що знаходяться  за адресою вул. Северинівська, 162-1 фасад та покрівлю почнуть ремонтувати вже з наступного тижня. Закінчення робіт заплановано на кінець липня. Після цього розпочнеться  ремонт всередині будинків.

В обох будинках замінять вікна та всі комунальні мережі.

По вул. Гостомельське шосе, 12 збудують нову девʼятиповерхівку на 78 квартир. Тендер вже оголошено. Будинок планують  звести протягом 1,5 року – орієнтовно до кінця серпня 2026 року.

В Горенці капітально відремонтують багатоповерхівки по вул. Садова, 21 та вул. Садова, 22. Початок робіт затягнули через проблеми з розмінуванням. Наразі по вул. Садова, 22 вже почали підготовчі роботи. Водночас через потребу проведення додаткових робіт в одній з частин будинку проєкт буде відкорегований. Однак це не вплине на хід робіт і вже у вересні частина будинку буде відновлена.

Роботи по вул. Садова, 21 обіцяють розпочати наприкінці березня-початку квітня. Відновити будинок планують до кінця листопада цього року. Паралельно вирішується питання щодо демонтажу та збереження одного з графіті всесвітньо відомого вуличного художника Бенксі – «Чоловік у ванній».

«Весь процес разом з міжнародними партнерами прискіпливо контролюватимемо. Наше завдання повернути людей якомога швидше у відновлені та комфортні оселі. Відбудова 5-ти будинків дозволить повернути загалом мешканців 263 квартир», – додав Руслан Кравченко.

 

КОВА