Skip to content
1

Реєстрація місця проживання дитини в ЦНАП

12.10.2023

Реєстрація місця проживання дитини в ЦНАПШановні батькі, звертаємо вашу увагу, що місце проживання (перебування) новонародженої дитини потрібно зареєструвати протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.( ч. 2 ст. 5 Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні»).
Для отримання даної послуги потрібно подати наступні документи:
Заява про реєстрацію місця проживання дитини;
Свідоцтво про народження, (ідентифікаційний код за наявності);
-Письмова згода другого з батьків (узгоджувача) при реєстрації батьків за різними адресами;
Паспорт та ідентифікаційний код заявника та узгоджувача;
Квитанція про сплату адміністративного збору.
Подати заяву на отримання послуги заявник можна особисто або через законного представника.
Умови і випадки надання послуги.
Реєстрація місця проживання дитини до 14 років:
-Реєстрація може бути здійснена виключно за місцем реєстрації одного з батьків. При цьому згода власника житла на реєстрацію дитини не потрібна.
-У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами, місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).
Реєстрація здійснюється в день подання особою або її представником документів до органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг).
Реєстрація місця проживання дітей, які є іноземцями чи особами без громадянства, здійснюється за умови внесення даних про дітей до посвідки на постійне або тимчасове проживання їх батьків та копії свідоцтва про народження.
-При поданні заяви представником особи, крім зазначених документів, додатково подається документ, що посвідчує особу представника та документ, що підтверджує повноваження особи як представника.
-Реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.
-У разі перебування житла в іпотеці, довірчій власності як способу забезпечення виконання зобов’язань додатково подається письмова згода відповідного іпотекодержателя або довірчого власника.
Поширені питання:
Хто повинен подавати документи для реєстрацій місця проживання дитини?
-Щодо дитини віком до 14 років – це здійснює один із її батьків за згодою іншого з батьків дитини.
-Дитина віком від 14 до 18 років самостійно декларує місце свого проживання за місцем проживання її батьків чи одного з них без надання згоди такими особами.
-Якщо ж дитина такого віку має намір задекларувати своє місце проживання за адресою іншого житла, ніж зареєстроване або задеклароване місце проживання її батьків, необхідна згода батьків чи одного з них, крім випадку декларування проживання в гуртожитку здобувачем освіти.
-Чи завжди треба згода іншого з батьків для реєстрації місця проживання дитини?
-Ні. Якщо місце проживання батьків дитини зареєстровано/задекларовано за однією адресою, згода іншого з батьків не надається.
-Чи є якась плата за декларування місця проживання або зняття із задекларованого місця проживання?
– Якщо особа звернулась впродовж визначеного терміну (протягом трьох місяців з дня державної реєстрації народження дитини) – адміністративний збір у 2023 році становитиме 40,26 грн.
-Якщо терміни порушено – 67,10 грн.
-Розмір адміністративного збору залежить від розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року.
-За декларування місця проживання/реєстрацію місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір справляється лише за одну адміністративну послугу (декларування місця проживання/реєстрація місця проживання).
Запрошуємо скористатися зручним сервісом!
Дякуємо, що користуєтеся нашими послугами????????
Спільно працюємо для вас
Додаткова інформація за телефоном 0800 300 157