Регіональні центри «Інваспорт» пропонують подати заявку до участі у реабілітаційно-спортивних зборах ветеранам війни з інвалідністю

11.03.2024

З 1993 р. в Україні функціонує спеціалізований державний заклад – Український центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт». Головною метою діяльності Укрцентру «Інваспорт» є забезпечення належних умов для реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, здійснення заходів з організації фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності осіб з інвалідністю, спорту вищих досягнень, фізкультурно-спортивної реабілітації осіб з інвалідністю.
Заходи з фізкультурно-спортивної реабілітації осіб з інвалідністю в основному проводяться на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру (Львівська область) за аналогом досвіду провідних країн Європи, під час яких кваліфікованими реабілітологами впроваджуються в дію нові методики реабілітації осіб з інвалідністю із застосуванням засобів фізичної культури і
спорту, залучаються провідні спортсмени-паралімпійці, які на власному досвіді показують приклади адаптації до повносправного життя.
Такий напрям реабілітації вже зарекомендував себе як один з найефективніших шляхів повернення ветеранів війни, які отримали інвалідність внаслідок участі в бойових діях, до активного життя у цивільному суспільстві.
Ветерани війни, які отримали інвалідність захищаючи Україну від російської агресії, мають можливість подати відповідну заявку до регіональних центрів з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» і в першочерговому порядку можуть бути залучені до участі у реабілітаційно-спортивних зборах.
Заклади всеукраїнської системи з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт», відповідно до покладених на них законодавством завдань, готові залучати ветеранів війни з інвалідністю до занять видами спорту, які розвиваються у відповідному регіоні України, створювати необхідні умови для систематичних занять спортом з можливістю подальшої участі у всеукраїнських та міжнародних змаганнях з паралімпійських та дефлімпійських видів спорту, у тому числі в Паралімпійських та Дефлімпійських іграх.
Регіональні центри «Інваспорт» зорієнтовані на роботу насамперед, з ветеранами війни з інвалідністю, а також іншими громадянами України з інвалідністю.
Контактні телефони та адреси регіональних центрів з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» розміщені на офіційному сайті Мінмолодьспорту за адресою: https://mms.gov.ua/invasport/struktura-sistemi-invasport.