image1

Привітання Протоієрея Сергія Пилипчука з Преображенням Господа нашого Ісуса Христа

19.08.2020

19 серпня Українська Православна Церква святкує одне з найвеличніших Двунадесятих Свят – Преображення Господа нашого Ісуса Христа. Свято встановлене на згадку події із земного життя Ісуса Христа та явлення Його божественної сили учням Петру, Якову та Іоану на горі Фавор. Із Святого Євангелія відомо, що під час молитви Господа вони побачили Його славне преображення: лице Його сяяло, мов сонце, а одяг Його став білим, як світло. І ось з’явились їм Мойсей та Ілля й почали розмовляти з Ісусом. Ця подія описана у трьох Євангелістів (Матвея (17, 1-9), Марка (9, 2-9) та Луки (9, 28-36), яка відкрила таємницю трьох різних світів: померлий Мойсей з’явився зі світу загробного, Ілля – зі світу небесного (куди він був узятий живим) і, нарешті, апостоли – зі світу земного. Так, Христос показав, що має владу як над живими, так і над померлими.

На Фаворі Христос показав красу і славу Свого Божества, щоб знали апостоли, а через них увесь Всесвіт: подобою Кого є людина і до чого наближається вона, підносячись духовно.

У момент преображення Господь дав можливість трьом апостолам побачити поєднання двох природ у Христі – божественної і людської. Апостоли на горі Фавор відчули неймовірну благодать і радість! Це відчуття блаженства настільки переповнювало їх, що апостол Петро вигукнув: «Учителю, добре нам тут бути!..». Коли апостол Петро говорив, в цей час з’явилось світле облако, яке їх осяяло і з якого пролунав голос Бога Отця: «Це Син Мій улюблений; Його слухайте». Подія, що відбулася на горі Фавор – це беззаперечне підтвердження слів Ісуса Христа, що Він є Син Божий. Господь прийняв образ людини, щоб привести людство до спасіння!

Подія на горі Фавор – це суть існування всіх людей на землі. Це історичний фінал, до якого (слідом за Христом) невпинно рухається людство.

Вірити в Преображення Господнє – означає вірити в те, що до цієї ж слави покликані ми всі. Тому споглядати преображенного Христа означає заглянути в майбутнє, яке уготовано для всього людського роду.

Поспішайте творити добро, бо роблячи добрі справи людина преображається – серце та розум наповнюється світлом і радістю.

Дорогі парафіяни та мешканці нашого села, прийміть найщиріші вітання, з великим християнським святом Преображення Господа нашого Ісуса Христа! Нехай чудотворне сяйво світла Преображення Господнього покриває всіх нас в Україні божественною любов’ю та дарує нам мир, міцне здоров’я, національну і духовну єдність, благополуччя та розквіт нашій державі!

Протоієрей Сергій Пилипчук