1221-900x535

Прийом люмінісцентних ламп, термометрів та батарейок

Шановні мешканці!
13 березня з 9.00 до 12.00 Гірською сільською радою спільно з компанією «Екологічні Інвестиції відбудеться ЗБІР люмінісцентних ламп, термометрів та батарейок біля будівлі сільської ради.

Нагадаємо, що 21 грудня 2018 року сільською радою було затверджено Програму поводження з відпрацьованими люмінесцентними лампами, ртутними термометрами та хімічними джерелами струму на території села Гора на 2019 – 2021 роки. Метою Програми є створення ефективної системи роздільного збирання, транспортування відпрацьованих люмінесцентних ламп, ртутних термометрів і побутових хімічних джерел струму та забезпечення перероблення та утилізацію цих відходів.

В липні 2019 року Гірською сільською радою закуплено 10 контейнерів для збору джерел струму. Їх було встановлено в магазинах села, ДНЗ, школі, амбулаторії, пошті та сільраді.31 жовтня 2019 року, 272 кілограм хімічних джерел струму, зібраних горянами впродовж 4 місяців, було передано ТОВ «Екологічні Інвестиції» для подальшого перевезення на переробку до заводу в Румунії. Збір хімічних джерел струму проводиться на постійній основі на території сільської ради (магазини села, ДНЗ, школа, амбулаторія, пошта, сільрада).

Вивезення та утилізація люмінесцентних ламп вимагають особливого підходу, ще починаючи зі стадії збору ламп, спершу слід перевірити цілісність ламп та їх упаковки, цю ж процедуру на місці виконає компанія, що займається збором відпрацьованих люмінесцентних ламп і транспортуванням їх до місця утилізації, з даним видом відходу, безпеки багато не буває.

Все це пов’язано з тим, що при битті люмінесцентної лампи, ртуть, що міститься в ній, є сильним джерелом забруднення навколишнього середовища і несе небезпеку для здоров’я.

Приймаються лише непошкоджені термометри та лампи!