Skip to content
2

Просимо слідкувати за станом дерев поряд з електродротами

10.09.2021

Просимо слідкувати за станом дерев поряд з електродротамиШановні власники домоволодінь, керівники установ, підприємств та організацій, що здійснюють свою діяльність на території Гірської громади!

Просимо слідкувати за станом дерев, які ростуть поряд з електродротами і вчасно обрізати гілля, яке може їх пошкодити.

Плануючи посадити саджанці, пам’ятайте про межі охоронних зон.
Бережіть себе та рідних від ураження струмом від обірваних ліній електропередачі та мінімізуйте можливі перебої з електропостачанням.

Для інформації:
Згідно з п. 5 «Правил охорони електричних мереж», затверджених Кабінетом Міністрів України 4 березня 1997 р. уздовж повітряних ліній електропередачі встановлено охоронні зони у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх дротів на відстань для ПЛ напругою до 1 кВ – 2метри, до 20 кВ – 10 метрів, до 35 кВ – 15 метрів, до 110 кВ – 20 метрів, до 150,220 кВ – 25 метрів. У межах охоронних зон повітряних ліній забороняється саджати дерева та інші багаторічні насадження (п.8 «Правил охорони електричних мереж»).
Відповідно до п. 5.5. «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України», затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є:
– на об’єктах благоустрою державної чи комунальної власності – балансоутримувачі цих об’єктів;
– на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях – установи, організації, підприємства;
– на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво – забудовники чи власники цих територій;
– на безхазяйних територіях, пустирях – місцеві органи самоврядування;
– на приватних садибах і прилеглих ділянках – власники або користувачі.