Skip to content
1

Просимо обрізати гілля дерев, які заважають електродротам

07.09.2022

Шановні мешканці, керівники установ, підприємств та організацій!

 

Просимо обрізати гілля дерев і кущів, які ростуть поряд з електродротами.

 

Часто причиною аварійних відключень електроенергії є дерева чи кущі, які ростуть близько до ліній електропередач і під дією вітру та в негоду, спричиняють короткі замкнення або взагалі обривають дроти. Щоб уникнути обриву електродротів та мінімізувати можливі перебої з електропостачанням, слідкуйте за станом рослин та вчасно обрізайте гілки поряд із електродротами.

 

Замовити послугу з обрізки гілок і дерев та дізнатись додаткову інформацію, ви можете в КП “Горянин” за телефоном: 095 613 00 24

 

Для інформації:

Згідно з п. 5 «Правил охорони електричних мереж», затверджених Кабінетом Міністрів України 4 березня 1997 р. уздовж повітряних ліній електропередачі встановлено охоронні зони у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх дротів на відстань для ПЛ напругою до 1 кВ – 2метри, до 20 кВ – 10 метрів, до 35 кВ – 15 метрів, до 110 кВ – 20 метрів, до 150,220 кВ – 25 метрів. У межах охоронних зон повітряних ліній забороняється саджати дерева та інші багаторічні насадження (п.8 «Правил охорони електричних мереж»).

Відповідно до п. 5.5. «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України», затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є:

– на об’єктах благоустрою державної чи комунальної власності – балансоутримувачі цих об’єктів;

– на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях – установи, організації, підприємства;

– на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво – забудовники чи власники цих територій;

– на безхазяйних територіях, пустирях – місцеві органи самоврядування;

– на приватних садибах і прилеглих ділянках – власники або користувачі.