Hirska community

men: 3 135

children under 18: 1874

internally displaced persons: 950

Hirska community is located in Boryspil district, 15 km from Kyiv. The community includes 4 villages a center in Hora. The area of the community is 6 082 ha.

ЕКОНОМІКА

Профіль Гірської сільської територіальної громадиТенденції економічного розвитку Гірської громади формує фактор близькості до столиці України – міста Київ – розумного розміщення виробництв, маятникова міграція населення.

На території Громади знаходиться Міжнародний аеропорт «Бориспіль» – основний і найбільший пасажирський міжнародний аеропорт України, який обслуговує Київ, Київську агломерацію та інші регіони України, забезпечуючи майже дві третини авіа пасажирських перевезень у країні.

В Громаді переважно розвиваються будівельна галузь, промисловість та сфера послуг. Зокрема на території Гірської громади функціонують підприємства: з проектування та будівництва гелікоптерів, багатоцільових літаків, авіадвигунів та систем автоматизованого управління (Компанія ООО “НТК Горизонт”), виробництва обладнання для автозаправочних станцій, ємностей для зберігання пального (Науково-виробнича компанія «ШЕЛЬФ»), проектування, виробництва та будівництва енергоефективних каркасно-панельних будинків та котеджей (Компанія Deltahouse), представництва крупних авторитейлерів ТОВ «НІКО» та ТОВ “АВТ БАВАРІЯ УКРАЇНА”. Наразі, на території громади знаходиться кілька релокованих з окупованих територій України підприємств: виробництво керамічних мас різного складу та видів (Компанія «Керамічні Маси Донбасу»), виробництво трансформаторних підстанцій та іншого електричного обладнання (Energy Group).

ГРОМАДА ТА ВІЙНА

Профіль Гірської сільської територіальної громадиГірська сільська територіальна громада не перебувала в зоні активних бойових дій, проте ракетними обстрілами на території громади знищено військову частину та пошкоджено аеропорт. З першого дня адміністрація та мешканці громади не стоять осторонь, а докладають всіх зусиль для допомоги Збройним силам України. З власного майна Гірської громади на потреби армії передано шкільний автобус, два вантажні автомобілі, а на кошти, що регулярно збирають мешканці громади, вже закуплено та передано збройним силам 20 автомобілів та різноманітне спорядження.

З метою систематизації та підвищення ефективності ініціатив жителів Гірської ОТГ та органів місцевого самоврядування, спрямованих на підтримку Сил Оборони України та розбудову громадського простору в умовах війни створено громадську організацію.

ОСВІТА. КУЛЬТУРА. СОЦІАЛЬНА СФЕРА

Система освіти Гірської громади представлена сімома закладами дошкільної та загальної Профіль Гірської сільської територіальної громадисередньої освіти, закладом позашкільної освіти та інклюзивно-ресурсним центром. В 2020 році розпочато будівництво школи на 600 учнів у селі Гора.

В громаді функціонують Мартусівська сільська бібліотека, Ревненська сільська бібліотека, Мартусівський сільський клуб, Ревненський будинок культури. Діяльність відділу культури та спорту забезпечує ефективну роботу установ культури,  проведення культурно-масових заходів, зокрема, проводиться Об’єднаний чемпіонат з волейболу серед жіночих команд, кубок з баскетболу, чемпіонат з міні- футболу, кубок з легкої атлетики, пейнтбольний турнір.

Велика увага в громаді приділяється соціально незахищеним верствам населення, зокрема, діє притулок для пацієнтів літнього віку зі спектром надання соціальних послуг, створений єдиний в Бориспільському районі притулок для осіб, що постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

ГОЛОВА ГРОМАДИ

Профіль Гірської сільської територіальної громадиСільський голова Роман Дмитрів, 47 років, керує громадою з 2015 року.

Амбітний, рішучий, цілеспрямований, грамотний управлінець і авторитетний керівник, який користується повагою і довірою серед мешканців.

Європейський курс розвитку громади і кропітку роботу в цьому напрямку, жителі схвалюють і підтримують, адже Романа Дмитріва обрали головою на другий термін.

Під час війни, крім виконання посадових обов’язків, організував потужний волонтерський рух допомоги захисникам України, відправляє на фронт автівки, військову амуніцію,  продукти харчування.

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ

Профіль Гірської сільської територіальної громадиГромада має сформоване розуміння власної відповідальності за створення сприятливого мікроклімату для бізнесу та проживання, тому в лютому 2022 розпочато розробку стратегії розвитку на 2023-2030 роки. Проаналізувавши та співставивши загальнодержавну стратегію розвитку та власні потреби, ми виділяємо такі основні пріоритети в розвитку:

1. Створення сприятливого бізнес клімату, шляхом розбудови інфраструктури: збільшення потужності електромереж, мереж водопостачання та водовідведення, розширення карти доріг.
  2. Рух в напрямку безпечного для життя і здоров’я довкілля, шляхом впровадження зеленої енергетики, інструментів енергетичної ефективності, зменшення обсягу захоронення відходів через сортування та переробку.
  3. Розбудова соціальної інфраструктури з акцентом на створення безпечного середовища та відсутність будь-якої дискримінації, забезпечення однакового ставлення до всіх, але створення спеціальних умов для людей з особливими потребами.