Про заборону продажу піротехнічних засобів неповнолітнім

15.12.2021

Служба у справах дітей виконавчого комітету Гірської сільської ради звертається до суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівлю піротехнічними засобами.

Останнім часом до служби у справах дітей надходили скарги щодо придбання малолітніми дітьми піротехнічних засобів в закладах торгівлі громади. Нагадуємо, що феєрверки заборонено продавати або передавати особам, які не досягли такого віку:

– класу 1 – 12 років;
– класу 2 – 16 років;
– класу 3 – 18 років;
– сценічні піротехнічні вироби класу Т1 та піротехнічні вироби класу Р1 – 18 років.

Заборонено також продавати або передавати феєрверки класу 4, сценічні піротехнічні вироби класу Т2 та піротехнічні вироби класу Р2 особам, які не мають спеціальної підготовки.
Статтею 195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) передбачена відповідальність за порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів. Це тягне за собою накладення штрафу від 595 до 1 020 грн. з конфіскацією піротехнічних засобів.

Просимо неухильно дотримуватись норм чинного законодавства та не продавати дітям піротехнічні засоби згідно вимог законодавства.

Випадки дитячого травматизму від піротехніки фіксуються щороку по всій країні, незважаючи на сезон.

Нагадуємо батькам дбати про безпеку дітей. Зустріньте новорічні та різдвяні свята у колі близьких та рідних БЕЗПЕЧНО! Прикрашайте ялинку, готуйте улюблені страви та загадуйте бажання! І пам’ятайте – відповідальність рятує життя!