dogs

Про відповідальність власників собак на території населених пунктів Гірської сільської ради

09.02.2021

Дуже часто, на вулицях населених пунктів Гірської сільської ради, можна зустріти собак різних порід та розмірів із ошийниками, які або втекли від господарів, або господарі відпустили їх на самостійний вигул.

До сільської ради часто звертаються мешканці та працівники організацій, зі скаргами про те, що собаки, які живуть на території домоволодінь мають вільний доступ з домоволодіння на вулицю. Це становить небезпеку для всіх людей, які проходять повз домоволодіння та велосипедистів.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Ваші тварини можуть стати причиною конфліктів і невдоволення людей. Шум, «собачі весілля», неприбрані екскременти на узбіччях доріг, доріжках, тротуарах – причини сварок із сусідами та перехожими. Не кажучи вже про те, якщо ваша собака заподіє шкоду людині (вкусить, зіпсує майно) – відповідальність за її дії будете нести господар.

Якщо ваш вихованець рветься на вулицю на «собачі весілля – стерилізуйте його або посильте нагляд за твариною.

Враховуючи вищевикладене, Гірська сільська рада просить всіх громадян дотримуватись Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та «Правил тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах».

Згідно з «Правилами тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах», заборонено:

• тримати собак, котів і хижих тварин незареєстрованими;
  • продавати собак, котів і хижих тварин у невстановлених місцях;
  • тримати собак і котів у місцях загального користування (коридорах, підвалах, на сходових площадках, горищах тощо);
  • приводити собак і котів у приміщення магазинів, їдалень, на дитячі майданчики, бульвари, пляжі, парки, сквери, сади та інші місця загального користування;
  • купувати, продавати, а також перевозити всіма видами транспорту собак в інші населені пункти без ветеринарного свідоцтва з відміткою про проведену імунізацію проти сказу;
  • жорстоко поводитись з собаками, котами і хижими тваринами, залишати бездоглядними або безцільно знищувати їх;
  • викидати трупи собак, котів і хижих тварин або закопувати їх у землю.

За порушення цих Правил громадяни і службові особи (керівники підприємств, установ і організацій), які є власниками собак, котів або хижих тварин, несуть відповідальність у встановленому порядку.

Безпека та комфорт проживання в наших населених пунктах в наших руках!