Про відповідальність власників собак

22.11.2021

Часто на вулицях сіл нашої громади, можна зустріти собак різних порід та розмірів із ошийниками та без них, яких господарі відпускають на самостійний вигул. Це такий спосіб утримання тварини, при якому собака регулярно проводить час на вулиці без нагляду господаря. Тварина при цьому домашня, але бездоглядна.
До сільської ради звертаються мешканці та працівники організаційі скаржаться на те, що собаки, у яких є господарі, мають при цьому вільний доступ з дворів на вулицю. Це становить небезпеку для всіх людей, які проходять повз домоволодіння та велосипедистів.
Господарі, які допускають самостійний вигул, пояснюють свою позицію тим, що прагнуть зробити краще тварині: забезпечити повноцінне здорове життя та відчуття свободи. Це тільки виправдання. Господар тварини намагається полегшити своє власне життя. Переслідуючи уявні благі наміри про збільшення часу вигулу, залишаючи тварину без догляду, господарі найчастіше прирікають його на вірну загибель.
Собак у населених пунктах – можна тримати у вільному вигулі на ізольованій, добре обгородженій території (в ізольованому приміщенні), на прив’язі або без неї. Якщо з території є доступ на вулицю, тварин потрібно тримати в вольєрі або на прив’язі.
ПАМ’ЯТАЙТЕ, ваші тварини можуть стати причиною конфліктів і невдоволення людей. Шум, «собачі весілля», неприбрані екскременти на узбіччях доріг, доріжках, тротуарах – причини сварок із сусідами та перехожими. Не кажучи вже про те, якщо ваша собака заподіє шкоду людині (вкусить, зіпсує майно) – відповідальність за її дії будете нести господар.
Якщо ваш вихованець рветься на вулицю на «собачі весілля – стерилізуйте його або посильте нагляд за твариною.
Просимо громадян не випускати собак гуляти самостійно і не допускати доступ чотирилапих з домоволодіння на вулицю!
Дотримуйтесь Закону України «Про благоустрій населених пунктів», «Правил тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах», Правил благоустрою на території Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області від 18 лютого 2021року № 249-8-VІІІ.
Порушення відповідних правил, відповідно до ст. 154 КУпАП тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.