Про причини відсутності світла на вулиці Науки в Горі

01.12.2021

Вчора, і вже не вперше, мешканці вулиці Науки та прилеглих будинків залишились без світла на тривалий час. Це сталося через пошкодження трансформаторної підстанції (ТП), яка обслуговує лінії електропередач цього мікрорайону. Ця ТП перебуває на балансі Державного підприємства «Центральна лабораторія якості води і ґрунтів».
У зв’язку з передачею 2017 року багатоквартирних будинків і гуртожитку по вулиці Науки в Горі в комунальну власність Гірської сільської ради сільська рада неодноразово зверталась до ДП «Центральна лабораторія якості води і ґрунтів» з проханням передати об’єкти інженерної інфраструктури (водонапірну башту, каналізаційно-насосну станцію, трансформаторну підстанцію) на баланс Гірської сільської ради для того, щоб обслуговувати ці мережі і ТП. Звернення щодо передачі водонапірної башти та трансформаторної підстанції підприємство ігнорує і відповіді не надає.
Крім того, починаючи з 2018 року, сільська рада постійно зверталась до ДП з приводу аварійного стану зелених насаджень, які розташовані на відомчій території підприємства. Жодних дій для покращення стану території та уникнення надзвичайних ситуацій лабораторія не здійснила.
Недбалість і безвідповідальність службових осіб ДП «Центральна лабораторія якості води і ґрунтів» та відсутність заходів щодо поточного обслуговування відомчої трансформаторної підстанції призвели до протікання даху ТП і потрапляння опадів, унаслідок чого 30 листопада 2021 р. відбулося коротке замикання.
З приводу службової недбалості та відсутності дій для забезпечення мешканців належним рівнем послуг Гірська сільська рада 30 листопада звернулась до Бориспільської окружної прокуратури, Інституту водних проблем та меліорації НААН, Національної академії аграрних наук України з вимогою вжити відповідні заходи і вплинути на підприємство з метою виправлення ситуації, яка склалась.
Оперативний ремонт здійснили завдяки сприянню сільського голови.