Skip to content
1

Про обов’язки осіб, які утримують домашніх тварин

17.09.2021

На території Гірської громади приблизно кожна 2-га родина утримує домашню тварину. Для людини є природнім утримання домашніх улюбленців. Втім, неконтрольоване розмноження навіть домашніх тварин і безвідповідальне ставлення власників до них, призводить до постійного збільшення кількості безпритульних котів та собак. Саме з вини власників домашні улюбленці стають загубленими чи викинутими на вулиці.
Неконтрольовану народжуваність домашніх та безпритульних тварин можливо регулювати/мінімізувати шляхом стерилізації.
Проявити гуманність – це не підкинути/викинути новонароджених, що, на жаль, ще трапляється, а попередити їх появу.
Наполегливо просимо усіх власників утримувати собак в межах свого подвір’я і не випускати на самовигул або ж забезпечити наявність намордника, повідка при здійсненні вигулу поза місцем постійного утримання. Від мешканців неодноразово надходили скарги щодо господарів, які порушують правила вигулу собак, чим наражають на небезпеку перехожих.
Не забувайте, що в обов’язки осіб, що утримують домашніх тварин, також входить забезпечення своєчасного надання їм ветеринарних послуг, проведення щорічної вакцинації від сказу. Відмова від вакцинації ставить під загрозу здоров’я людей та інших домашніх тварин.
Пам’ятайте: ми відповідальні за тих, кого приручили.