Про культуру поводження з побутовими відxодами

26.12.2023

Більшість мешканців розуміють що таке цивілізоване поводження з відxодами, але дехто ці поняття просто ігнорує. “Просто викинути”, “щоб позбутись”, і байдуже, як ці відходи потім забиратимуть. Саме так думають мешканці, які перетворюють на стихійні сміттєзвалища території навколо сміттєвих майданчиків, узбіччя вулиць. Для ліквідації таких сміттєзвалищ залучають спецтехніку, це важка фізична праця робітників, а також кошти з бюджету, які можна спрямувати на важливі потреби громади.
Наприклад, у вересні працівники “Горянина” на узбіччі вулиць Калинова та Грушевського ліквідували стихійне сміттєзвалище, але невідомі особи знову утворили там звалище. За словами свідків, відходи привезли на автівці, колір та номерний знак якої не запам’ятали.
Не будьте байдужі – якщо ви бачите порушення благоустрою, зробіть порушникам зауваження, невідкладно зателефонуйте до муніципальної варти, 102 або повідомте про факт порушення до ЦНАП за тел. 0800-300-157
Споживачі зобов’язані укласти договір на вивезення твердих побутових відходів та здійснювати оплату за послугу, яка є ОБОВ’ЯЗКОВОЮ для мешканців громади.
Послуги з поводження з побутовими відходами на території Гірської громади надає КП “Горянин”.
Тариф становить 30.79 грн на 1 особу за місяць (додатково абонентська вартість: 5,05 грн з ПДВ з одного домоволодіння).
Правила користування контейнерними майданчиками:
Розміщувати відходи необхідно ЛИШЕ в контейнери для побутових відходів!
НЕ викидайте відходи біля контейнерних майданчиків – це створення неконтрольованих та несанкціонованих звалищ відходів!
Великогабаритні та ремонтні відходи, гілля, бадилля, листя, автомобільні шини ЗАБОРОНЕНО викидати до контейнерів та біля них – необхідно замовляти окрему послугу, її вартість становить 249,62 грн. з ПДВ за 1 м³.
Для замовлення послуги звертайтесь до КП «Горянин» за тел. 095-613-00-24.
Вторинну сировину таку як скляні пляшки, алюмінієві бляшанки, PET-пляшки, плівку, склобій, (крім віконного скла) макулатуру та вироби з металу можна здати в пунктах прийому вторинної сировини в Горі по вул. Центральна та у Ревному по вул.Квартальна.
Вчасно оплачуйте послугу з вивезення побутових відходів та не створюйте неконтрольовані та несанкціоновані звалища відходів на території громади.
Відділ благоустрою управління ЖКГ та КБ Гірської сільської ради