Skip to content
0-02-0a-db2bb71d14f4cc6843278d1dc255ef767f4b29061a10117e06f290ed50838f15_1c6d9c6a1af82c

ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ ЗАКОН, ЯКИМ ПЕРЕДБАЧЕНО ДОДАТКОВІ СОЦІАЛЬНІ ТА ЕКОНОМІЧНІ ГАРАНТІЇ

02.04.2020

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 540-IX, який парламент ухвалив 30 березня 2020 року.

Документом передбачені додаткові соціальні та економічні гарантії для підтримки громадян і бізнесу в умовах протидії поширенню коронавірусу в Україні.

Відповідні внесено зміни до Законів України:

  1. ЗУ “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” строк виплати державної соціальноїдопомоги малозабезпеченим сім’ям, яким вона була призначена раніше, продовжується без подання необхіднихдокументів на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби(COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, з подальшим проведеннямперерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі заяви та необхідних документів, поданихпісля закінчення терміну дії карантину.
  2. ЗУ “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” установити, що визначені строки звернення щодо призначеннядержавної допомоги сім’ям з дітьми, продовжуються на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню тапоширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, та один місяць після дати йогозавершення.”
  3. ЗУ “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю” у випадкупропуску, в період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, строку переогляду особою з інвалідністю з дитинства або дитиною з інвалідністювиплата державної соціальної допомоги не зупиняється до закінчення терміну дії зазначених заходів з подальшимпроведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі заяви та результатівпереогляду особи з інвалідністю з дитинства або дитини з інвалідністю.
  4. ЗУ “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю” строки звернення за допомогою продовжуються на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню тапоширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, та один місяць після дати йогозавершення”. У випадку пропуску строку переогляду особою з інвалідністю виплата державної соціальної допомоги не зупиняється до закінчення терміну дії зазначених заходів з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі заяви та результатів переогляду особи з інвалідністю”.

 

На період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни здійснення перевірок фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб при призначенні (відновленні) соціальних виплат.

Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам приймають рішення про призначення (відновлення) або відмову в призначенні (відновленні) соціальних виплат, без акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

Продовжується виплата внутрішньо переміщеним особам соціальних виплат (пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування), призначених до періоду встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”.