Правила поведінки під час комендантської години

11.07.2022

Під час комендантської години заборонено перебувати на вулицях та в інших громадських місцях, якщо ви не є працівником критичної інфраструктури. Для цього у вас має бути спеціальна перепустка.

Єдине виключення, яке може бути допустимим – це слідування осіб до укриттів під час сигналу сирени. У такому випадку громадянам необхідно мати при собі документ, що посвідчує особу.

Особи, які перебуватимуть на вулицях в заборонений час, можуть вважатися членами диверсійно-розвідувальних груп. У таких випадках, поліцейські, військовослужбовці та працівники тероборони, які здійснюють патрулювання громади, мають право затримати людину та перевірити в неї документи. Здійснити огляд на предмет виявлення заборонених речей, холодної зброї тощо.

Якщо ви переміщуєтесь на автомобілі, комендантський патруль може зупинити транспортний засіб, перевірити салон автотранспорту, наявний вантаж та особисті речі осіб.

У разі опору правоохоронці можуть застосувати фізичну силу або спецзасоби відносно особи, а в подальшому передати її до місцевого відділу поліції.