0-02-0a-6ff63d9414e626b7dca1da0f4ccdee98f96c97faa8fb28481a1bfe0e58b4e538_93c05bb7

Позачергова сесія: з місцевого бюджету погашено борг перед забудовником

26.03.2021

Роман Дмитрів про питання будівництва школи: «Я неодноразово наголошував, що треба жити відповідно до доходів. І наголошував на тому, що коли коштів не буде — будівництво школи може стати «замороженим». Зараз ми можемо продовжувати гратись у політику і я розумію, що для окремих депутатів призупинення будівельних робіт буде вигідним. Адже дуже дивно чути від них звернення до забудовника із запитаннями «А що ви робите для того, щоб знайти кошти на школу?».

Незважаючи на те, що я розумів всі складності початку будівництва навчального закладу без повного фінансування, я прикладу всіх зусиль для того, щоб ми відкрили нову сучасну школу!».

25 березня о 10.00 відбулося засідання позачергової сесії Гірської сільської ради. На розгляд депутатського корпусу було винесено питання “Про внесення змін до рішення Гірської сільської ради від 24.12.2020 року № 94-4-VІІІ «Про затвердження бюджету Гірської сільської територіальної громади на 2021 рік».

Дане питання довелося розглядати невідкладно через лист від Бориспільської районної ради про потребу погашення боргу за виконані роботи на будмайданчику нової школи в Горі у 2020 році.

Замовником будівельних робіт було Управління капітального будівництва Бориспільської РДА. На кінець 2020 року виник борг перед виконавцем робіт ПрАТ «БКБМ» за вже виконані роботи у розмірі 6 млн 851 тис 185 грн.

Щоб пояснити причини виникнення боргу та чому він не був погашений завчасно на сесію завітав Іван Недогибченко, заступник голови Бориспільської районної ради і Тамара Матяш, заступник голови Бориспільської ОТГ. За їх словами на даний час районний бюджет не взмозі покривати фінансування будівництва школи в Горі.

«Раніше аеропорт «Бориспіль» був ключовим донором районного бюджету, але через пандемію надходження значно скоротились. Вільні залишки від бюджетів Переяславського та Яготинського районів після приєднання до Бориспільського є, але на ці кошти претендують ті громади, від яких вони надійшли. Я вважаю, що ми усі маємо консолідувати зусилля, аби будівництво школи в Горі не зупинилося. Але коштів у районному бюджеті на цей об’єкт немає» — наголосив Іван Недогибченко.

Тепер із остаточним об’єднанням громад та передачі повноважень на місця відповідно до реформи децентралізації, повноваження замовника передано Управлінню ЖКГ та КБ виконавчого комітету Гірської сільської ради. Відповідно, разом із повноваженнями на місця передано і минулі борги.

«Гірська ОТГ повинна вкладати власні кошти, щоб закрити борги РДА — це факт. Але іншого варіанту, ніж розірвати договір з держадміністрацією — немає. Проте для цього треба закрити існуючий борг» — пояснював депутатам голова правління ПрАТ «БКБМ» Ігор Шалімов та запевнив, що депутати ВР обіцяють Гірській громаді допомогу у фінансуванні будівництва школи.

Відповідно до ЗУ «Про Державний бюджет України на 2021 рік», «Про місцеве самоврядування в Україні» ч.5 ст.23 та ст.78 Бюджетного кодексу України та на підставі листа від райради депутатам було запропоновано внести зміни до бюджетних призначень місцевого бюджету Гірської сільської ради в розділі видатків спеціального фонду, що передбачені на будівництво освітніх установ та закладів (у даному випадку на будівництво нової школи) в якості субвенції до бюджету Бориспільської РДА в сумі 6 млн 851 тис 185 грн.

«ЗА» проголосувало 13 депутатів.