Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від ДП «Ліси України», філія «Бориспільське лісове господарство»

19.02.2024

Державне спеціалізоване господарське підприємство «Ліси України», (ДП «Ліси України», ідентифікаційний код за ЄДРПОУ – 44768034, юридична адреса: Україна, 01601, місто Київ, вул. Руставелі Шота, будинок 9А), Філія «Бориспільське лісове господарство», фактична та поштова адреса 08324, Київська обл., Бориспільський р-н, Гірська сільська територіальна громада, с. Гора, вул. Лісова, 1, +380502009423, email: borlis_zed@ukr.net, повідомляє про наміри щодо отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Дозвіл отримується вперше для діючого підприємства з метою дотримання вимог природоохоронного законодавства, а саме отримати право експлуатувати обладнання, з якого надходять викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Основним видом діяльності підприємства є 02.10 Лісівництво та інша діяльність у лісовому господарстві. На підприємстві наявне виробництво: 1.A.4.а – Мале спалювання, комерційний/ інституційний сектор / 020103 комерційний/інституційний сектор: установки для спалювання <50 мВт яке не підлягає оцінці впливу на довкілля та прямо не передбачене вимогами ч. 2 та ч. 3 ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». Технологічним устаткуванням, що призводить до викидів забруднюючих речовин в атмосферу, є: твердопаливний котел «Стребеля» потужністю 75 кВт, саморобна грубка потужністю 3 кВт, булер’ян Bullerjan потужністю 11 кВт. На підприємстві наявно 3 організованих джерела викидів.

Джерелами викидаються наступні забруднюючі речовини: Азоту (1) оксид (N₂O) – 0,004 т/рік, Вуглецю діоксид – 99,046 т/рік, Метан – 0,005 т/рік, Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) – 0,044 т/рік, Оксид вуглецю – 0,107 т/рік, 0,05762 г/с, Оксиди азоту – 0,041 т/рік, 0,023619 г/с, Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом – 0,031 т/рік, 0,016887 г/с.

Підприємство не має виробництв або технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися  найкращі доступні технології та методи керування, викиди від обладнання не перевищують граничнодопустимих концентрацій забруднюючих речовин і дозволених обсягів викидів, у рекомендаціях стосовно розробки заходів щодо їхнього скорочення не має потреби. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів відповідають чинному законодавству.

Зауваження та пропозиції громадських організацій та окремих громадян щодо намірів підприємства просимо надсилати в місячний термін після публікації до Київської обласної військової адміністрації за адресою: 01196, м. Київ, площа Лесі Українки, 1; тел. +380442868411, e-mail: zvern@koda.gov.ua.