Повідомлення про намір КП «Горянин» Гірської сільської ради здійснити зміну діючих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення на 2023 рік

24.01.2023

На виконання наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житловокомунального господарства України від 05.06.2018 №130 «Про затвердження Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності» КП «Горянин» Гірської сільської ради даним повідомленням інформує споживачів про намір встановити тарифи на 2023 рік на послуги в наступних розмірах (з урахуванням податку на додану вартість):
централізоване водопостачання – 24,60 грн/м3, зростання відсутнє 0%,
централізоване водовідведення – 27,72 грн/м 3, зростання на 9,60 грн або 53,0%

Через зношеність водопровідно-каналізаційних мереж та решти об’єктів водопостачання та водовідведення споживачі все частіше використовують альтернативні джерела цих послуг і, відповідно нерівномірність споживання негативно впливає на всю систему.
Якість послуг життєзабезпечення громади є основною метою керівництва комунального підприємства спільно з виконавчою та законодавчою гілками влади ОТГ, тому постійно ведуться пошуки оптимального рішення щодо фінансування комунальної галузі.
Розрахунок тарифів здійснено відповідно до Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, затвердженого Постановою КМУ№869 від 01.06.2011 (в редакції Постанови КМУ від 03.04.2019 р. №291) «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» – єдиний для всіх категорій споживачів в зоні обслуговування підприємства.

Структура тарифу

Обґрунтування причин зміни тарифу За результатами діяльності рівень відшкодування за 2021 рік становив 38,6% по водопостачанню та 11,8% по водовідведенню.
З 1 січня 2022 року діють тарифи за рішенням №460 від 28.12.2021 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення» за 1 м3 з ПДВ на централізоване водопостачання – 24,60 грн, на централізоване водовідведення – 18,12 грн.
Причинами розрахунку нових тарифів є зміни в законодавстві та зміни обсягів реалізації. В порівнянні з чинними тарифами вартість електроенергії зросла на 22,2%, пального зросла на 140%, на 21,8% зростання галузевих коефіцієнтів до мінімальних гарантій, прожитковий мінімум збільшився на 12,8% з 2379 грн в чинних тарифах до 2684 в Бюджеті на 2023 рік. Обсяги реалізації збільшилися по воді на 45,7%, по стоках на 146,9%.

Зауваження і пропозиції приймаються протягом 7 календарних днів з дня публікації цього повідомлення за адресою підприємства: Бориспільський район, с. Мартусівка, вул. Бориспільська, буд. 2 або за електронною адресою gorynin5@ukr.net та адресою органу, уповноваженого встановлювати тарифи – с. Гора, вул. Центральна, буд. 5 (центральний вхід).