photo_2021-04-20_15-36-10.780x480

Оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

23.04.2021

Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи забезпечуються безоплатними санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок шляхом надання грошової допомоги—повідомляє Управління гуманітарного розвитку та соціального захисту населення виконавчого комітету Гріської сільської ради.

• громадяни, віднесені до категорії 1, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі – громадяни, віднесені до категорії 1);
  • діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою (далі – діти з інвалідністю)

Для взяття на облік для забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги громадянин, віднесений до категорії 1, один із батьків дитини з інвалідністю або особа, яка їх замінює, подають:

• для забезпечення громадянина, віднесеного до категорії 1:
  • заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
  • довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;
  • копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);
  • копію паспорта.

У разі подання заяви за місцем проживання, відмінним від зареєстрованого, громадянин (крім осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції) додатково подає видану органом соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання довідку про те, що громадянин, віднесений до категорії 1, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою.

Для забезпечення дитини з інвалідністю та одного із батьків або особи, яка їх замінює потрібно:

• довідку для одержання путівки одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, на санаторно-курортне лікування за формою 070/о (у разі наявності);
  • копію посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою);
  • копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою), у разі наявності такого у одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;
  • копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю;
  • копію паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;
  • довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб.

Під час подання копій документів, передбачених цим пунктом, пред’являються оригінали зазначених документів.

Забезпечення путівками громадян, віднесених до категорії 1, і дітей з інвалідністю здійснюється в порядку черговості подання заяв.

Громадяни, віднесені до категорії 1, та діти з інвалідністю мають право вільного вибору закладу відповідного профілю, а також за бажанням здійснення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатньої суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі.

За громадянами, віднесеними до категорії 1, та дітьми з інвалідністю, які перебувають на обліку, але не отримали путівки в поточному році, зберігається право на забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги на наступний рік за умови поновлення медичної довідки 070/о, якщо строк дії попередньої довідки закінчився.

Документи для оформлення путівкина оздоровлення приймаються у Гірській сільській раді з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 16.30.