Skip to content
1

Освітній процес триває: директор ліцею Андрій Гутовський про навчання в умовах війни

17.09.2022

Освітній процес триває: директор ліцею Андрій Гутовський про навчання в умовах війни Для першокласників провели захід «Здрастуй, школо!». Для таких маленьких учнів украй важливо прийти до школи, побачити клас, познайомитися з учителем та однокласниками. Вони жваві й непосидючі, тож дистанційне навчання надто складне для них.
Школа ожила, у коридорі лунає дитячий сміх… Я раніше робив зауваження, щоб не бігали коридором, а зараз мовчу і радію: хай краще бігають, ніж будуть по той бік екрану. Ми усі почали цінувати моменти, на які раніше навіть не звертали уваги.Освітній процес триває: директор ліцею Андрій Гутовський про навчання в умовах війни
Цього тижня, коли були повітряні тривоги, дітей уже не було в навчальному закладі, тож в укриття йти не довелося. Але на цей випадок усі вчителі й учні пройшли інструктаж і знають, як діяти. У ліцеї є зручна автоматизована система сповіщення: сигнал про повітряну тривогу чути в приміщенні та на території закладу.
Нам вдалося організувати освітній процес за кількома формами навчання.
Освітній процес триває: директор ліцею Андрій Гутовський про навчання в умовах війниСолідарний з іншими вчителями: наскільки б ідеально не було організоване дистанційне навчання, воно все одно не має переваг порівняно з очним. Візуальний контакт з учнями, вміння концентрувати їх увагу, оцінювання засвоєння інформації, зосередження уваги на тому, що дітям не зрозуміло, – це все можливо набагато краще реалізувати під час очного навчання.
Вірю, що з кожним днем ми наближаємося до перемоги… Ця віра надихає долати всі труднощі, аби наші діти могли навчатися.